REKLAMA

Nowa wojskowa zabudowa na zmilitaryzowanej ciężarówce Kraz

Współpraca AutoKrAz – «АвтоКрАЗ»z przedsiębiorstwem państwowym Науково-технічний комплекс «Імпульс» - Kompleks Naunkowo-Techniczny Impuls trwa. Potwierdza to m.in. fakt dostawy przez AvtoKrAZ partii podwozi samochodowych typu 63221 6x6 do instalacji specjalnego nadwozia SA-10U – tzw. specjalnego sprzętu zunifikowanego.

Producent

Podwozie typu 63221 6x6 to 3-osiowy wariant klasy wysokiej dzielności terenowej – mobilności taktycznej oraz wysokiej ładowności, przeznaczony do montażu uzbrojenia i innego sprzętu wojskowego, instalacji o specjalnym i przemysłowym przeznaczeniu oraz do holowania przyczep po wszystkich rodzajach dróg i w terenie, w dowolnym miejscu. W aucie tym wykonano modyfikacje wojskowe – militaryzujące, polegające m.in. na wprowadzeniu systemu kontroli ciśnienia w oponach, z kontrolą przeprowadzaną z kabiny jadącego pojazdu, oraz miejsc - uchwytów do mocowania broni osobistej kierowcy i pasażerów. Do napędu służy chiński silnik WP10.380 o mocy maksymalnej 380 KM, współpracujący z 9-biegową, mechaniczną skrzynią przekładniową i skrzynią rozdzielczą. Do tego kompletacja obejmuje m.in. przekładnię kierowniczą z integralnym wspomaganiem hydraulicznym oraz wyłącznie pojedyncze ogumienie z bieżnikiem terenowym.
SA-10U to zaś specjalnie wyposażona zabudowa furgonowa, przeznaczona do zakwaterowania oraz pracy przez całą dobę i odpoczynku personelu. Zgodnie z życzeniem klienta, wnętrze da się zaopatrzyć w różne systemy komunikacyjne, sprzęt radiowy do nadawania w troposferze oraz sprzęt do komunikacji radiowej do użytku w warunkach polowych. SA-10U zapewnia bowiem:

REKLAMA
  • przemieszczanie, terminowe uruchamianie i ewakuację oraz samodzielne działanie jednostek łączności;
  • przechowywanie i pracę z dokumentami i środkami technicznymi o ograniczonym dostępie i w razie potrzeby możliwość ich awaryjnego zniszczenia;
  •  wymianę informacji na kanale radiokomunikacyjnym VHF w celu pracy w marszu i pracy autonomicznej;
  • dostęp do zewnętrznej sieci telefonicznej;
  •  dostęp do punktów kontrolnych sieci lokalnej (LAN);
  • organizację świadczonego zautomatyzowanego miejsca pracy operatora przekazywania informacji;
  • gwarantowaną nieprzerwaną (z automatyczną ochroną) moc nadawczą umieszczonego sprzętu.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA