REKLAMA

Nowe TGL, TGM i TGS do dystrybucji ładunków Cz.3

Wraz z nową serią TGL, TGM i TGS, MAN Truck&Bus wprowadza do użytku w sektorze dystrybucji przedstawicieli następnej generacji ciężarówek. Specjalna wiedza branżowa łączy się z nowoczesną, przyszłościową technologią i całkowicie na nowo definiuje przydatność do zastosowania

Man TG Producent

Wiele innych informacji da się znaleźć na zmienianych podglądach, do których wygodnie szybki dostęp uzyskuje się za pomocą przycisków na wielofunkcyjnej kierownicy. W wersji podstawowej nowy zestaw wskaźników ma okrągłe, analogowe wskaźniki i pomiędzy nimi cyfrowy, 5-calowy, kolorowy wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości. W obu wersjach tzw. przycisk ciężarówki po prawej stronie za kierownicą umożliwia szybki dostęp do regulacji zasięgu reflektorów, jasności wyświetlacza, wskaźnika licznika kilometrów czy układu czyszczenia reflektorów.
W kwestii funkcji ułatwiających pracę kierowcy, na prawo w kokpicie dochodzi jeszcze system multimedialny MAN. W wersji pro system informacyjno-rozrywkowy ma duży, 12,3-calowy kolorowy wyświetlacz o niskim współczynniku odbicia i doskonałej rozdzielczości HD. Dzięki temu odczytanie informacji wyświetlanych podczas jazdy staje się bezpieczne i łatwe. Funkcja podzielonego ekranu umożliwia zaś jednoczesne wyświetlanie różnych obrazów. Dzięki wysokiej j rozdzielczości HD mapy w systemie nawigacji i obrazy z kamery systemu asystenta są zawsze wyraźne i widoczne. To samo dotyczy 7-calowego wyświetlacza dostępnego w odmianach zaawansowanych i pozostałych wydaniach systemu multimedialnego.
Wszystko to ma ułatwić pracę kierowcy, gdy przykładowo dokonuje odbioru mleka z farmy, której adres jest podany jako współrzędne GPS, czy po raz pierwszy jedzie do nowego klienta z ładunkiem na paletach przez zagmatwaną sieć jednokierunkowych ulic lub z beczkami piwa do pubów na starym mieście w alejach o ograniczonym dostępie. Powyższe nie stanowi dalej problemu dzięki – fabrycznie zainstalowym w systemach nawigacji systemu multimedialnego – systemom nawigacji przeznaczonym dla ciężarówek. Wskazują one właściwą drogę - i to właściwą drogę dla ciężarówki, a nie dla auta osobowego. Uwzględniono takie funkcje, jak eko-trasowanie dla efektywnego wyznaczania tras, uwzględniające aktualne informacje o ruchu drogowym z Internetu oraz alternatywne zalecenia dotyczące trasy w przypadku zatoru. Aktualizacje map są dostępne podczas wizyt serwisowych w warsztacie MAN lub w dowolnym miejscu i czasie „bezprzewodowo” - online, dzięki nowej funkcji cyfrowej MAN Now.
Ponadto kierowca może z łatwością zintegrować swój telefon komórkowy obsługujący technologię Bluetooth® z systemem i dzięki układowi głośnomówiącemu jest zawsze dostępny w swoim „mobilnym biurze”. Do tego dane zapisane w telefonie komórkowym, takie jak kontakty, listy połączeń i teksty oraz powiązane funkcje, są obsługiwane przez system multimedialny MAN. Oczywiście oprócz praktycznych funkcji system multimedialny zapewnia jeszcze rozrywkę podczas jazdy. Poza możliwością odbierania standardowych i cyfrowych stacji radiowych, występuje wiele opcji połączeń, dzięki którym można odtwarzać własne pliki lub strumieniować muzykę - korzystać ze strumieniowego przesyłania muzyki.

REKLAMA

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA