Nowe funkcje aplikacji IVECO ON Easy Way jeszcze bardziej ułatwiają życie kierowcom IVECO S-Way

Wprowadzenie powiadomień push informuje kierowcę o stanie pojazdu, alertach Control Room i aktualizacjach oprogramowania, pomagając mu unikać nieplanowanych postojów oraz maksymalizować czas pracy auta. Integracja powiadomień push z IVECO Driver Pal umożliwia kierowcy otrzymywanie w aplikacji Easy Way potwierdzenia poleceń głosowych wydawanych przez Amazon Alexa. Operacje parowania są jeszcze prostsze dzięki użyciu aplikacji do odczytania kodu QR numeru VIN oraz sparowaniu urządzenia mobilnego kierowcy z pojazdem i kreatorowi mikrofonu Alexa, który umożliwia korzystanie z IVECO Driver Pal.

IVECO Producent

IVECO wprowadziło nowe funkcje w najnowszej wersji swojej aplikacji IVECO ON Easy Way, opracowanej w celu poprawy życia kierowcom na pokładzie ciężarówek klasy tonażowej ciężkiej S-Way poprzez umożliwienie im kontrolowania funkcji zarządzania kabiną i pojazdem na urządzeniu mobilnym oraz dostęp do bogactwa usług cyfrowych IVECO ON. Nowe funkcje jeszcze bardziej poprawiają wrażenia kierowcy i ułatwiają jego interakcję z pojazdem. Premierowa wersja wprowadza przydatne powiadomienia push dotyczące stanu samochodu i informacji o użytkowniku. Co bardzo ważne, będą one wykorzystywane do informowania kierowcy o wszelkich alertach w Control Room i aktualizacjach OTA, tym samym pomagając zapobiegać awariom i maksymalizować czas pracy taboru. Powiadomienia, podobnie jak w innych aplikacjach, pojawiają się na urządzeniu mobilnym kierowcy z czerwoną kropką i można je również odczytać w systemie informacyjno-rozrywkowym. Ponadto powiadomienia push są teraz zintegrowane z IVECO Driver Pal,. W rezultacie gdy kierowca za pośrednictwem Amazon Alexa głośno aktywuje zdalne polecenia w kabinie, takie jak planowanie pracy klimatyzacji lub ogrzewania, będzie mógł otrzymać potwierdzenie za pośrednictwem powiadomienia push w aplikacji Easy Way. Inne nowe funkcje mają na celu ułatwienie operacji parowania. Opinie kierowców wskazują bowiem na potrzebę szybkiego sparowania z pojazdem, bez konieczności szukania i ręcznego wpisywania numeru VIN danej ciężarówki. Można to teraz zrobić po prostu używając aplikacji do odczytania kodu QR pokazanego w sekcji „Pojazd” systemu Infotainment w modelu S-Way. Aplikacja IVECO ON Easy Way usprawniła też kreatora parowania mikrofonu Alexa i korzystania z towarzyszącego sterownika głosowego IVECO Driver Pal.

Fabrizio Conicella, Digital & Advanced Technologies IVECO, powiedział „Aplikacja IVECO ON Easy Way jest doskonałym przykładem naszego podejścia do rozwoju zorientowanego na klienta. Zaprojektowaliśmy ją specjalnie, aby ułatwić życie naszym kierowcom, i ewoluuje ona, aby sprostać ich nowym wymaganiom. Nieustannie poszukujemy ich opinii i sugestii oraz szukamy najlepszych praktyk w różnych sektorach, aby ulepszyć aplikację z ich perspektywy i poprawić wrażenia z użytkowania.”

Aplikacja IVECO ON Easy Way została wprowadzona w serii S-Way w momencie jej premiery w 2019 roku, aby zapewnić pojedynczy punkt kontaktu do zarządzania funkcjami kabiny i pojazdu. Stale także ewoluowała dzięki ulepszeniom oraz dodawaniu nowych funkcji i usług cyfrowych. Należy do nich integracja IVECO Driver Pal, umożliwiająca kierowcy interakcję z pojazdem za pomocą poleceń głosowych. Tym samym pomaga mu skupić się na drodze, co w konsekwencji poprawia bezpieczeństwo. Aplikacja może być przy tym wykorzystywana do obsługi funkcji kabiny, takich jak klimatyzacja, oświetlenie i media, zwiększając komfort prowadzenia. Zapewnia do tego dostęp do oceny stylu jazdy, pomagając poprawić styl jazdy dzięki sugestiom dotyczącym bezpiecznej jazdy, oszczędności paliwa i stanu pojazdu. Aplikacja IVECO ON Easy Way łączy również kierowcę bezpośrednio z usługami pomocy zdalnej w celu zaprogramowania bezprzewodowej aktualizacji oprogramowania pojazdu. W przypadku awarii za jej pomocą kierowca może łatwo skontaktować się z całodobową pomocą techniczną IVECO Assistance Non-Stop – 24-godzinnym serwisem assistance. Wreszcie,łatwo dostępny w aplikacji jest kompletny podręcznik użytkownika IVECO – pełna instrukcja obsługi.

Zobacz również:
REKLAMA