REKLAMA

Nowe modele ciężarówek z gamy Actros są już dostępne do zamówienia: rozpoczęcie sprzedaży Actrosa F i Edycji 2 Cz.2

Nowa kabina, klasyczne szklane lusterka zewnętrzne i klasyczny kokpit: nowy Actros F został zaprojektowany z myślą o funkcjonalności i wydajności. Edycja 2: specjalna limitowana edycja 400 Actrosów osiąga nowy wymiar komfortu, bezpieczeństwa i designu. Do tego Mercedes-Benz Bank wspiera wejście na rynek: atrakcyjne oferty leasingu i finansowania oraz rabat w wysokości 15% od składki ubezpieczeniowej przy instalacji Sideguard Assist.

Actros Edition 2: limitowany model specjalny z efektem „wow”

Dostępny jest również specjalny model Actros Edition 2, ograniczony do 400 egzemplarzy. Grupę docelową stanowią kochający innowacje profesjonalni kierowcy i kierowcy-właściciele, których ciężarówka jest ich domem i którzy przywiązują dużą wagę do indywidualnego stylu oraz wysokiego komfortu i są silnie emocjonalnie przywiązani do swojego pojazdu. Aż 40 dodatkowych opcji wnętrza i nadwozia oraz elementy stylistyczne z Edycji 1 nadają Edycji 2 niepowtarzalny charakter. Rezultat to Actros klasy premium z efektem „wow”, dający przewoźnikom ważne narzędzie przetargowe w obliczu poważnego braku kierowców. Edycja 2 też będzie produkowana od kwietnia.

REKLAMA

Prowadzenie pojazdu, praca i życie w luksusowym otoczeniu

Cała gama funkcji wyposażenia podkreśla poczucie luksusu Edition 2. Wśród tych funkcji znalazło się stylowe wnętrze, obejmujące tablicę rozdzielczą i klamki drzwi pokryte skórą nappa, kilka elementów o wyglądzie włókna węglowego oraz luk dachowy z oświetleniem Ambiente. Do tego dochodzą nowy ekran główny na głównym wyświetlaczu multimedialnego kokpitu oraz logo Edition z polerowanego i szczotkowanego aluminium po stronie pasażera, również przyciągające wzrok. Górna leżanka o szerokości 900 milimetrów ma natomiast pościel, a prywatność w stylowy sposób zabezpiecza zasłona dookoła w odcieniach: migdałowy beż od wewnątrz, czarny na zewnątrz. Dotyczy to także zasłony z trójramienną gwiazdą Mercedes-Benz przed łóżkiem.

Do najważniejszych elementów nadwozia należą z kolei między innymi ekskluzywne naklejki na ściany boczne ze wzorem gwiazdy, napis „Edition 2” na pomalowanej osłonie przeciwsłonecznej, emblemat Actros z przodu, napis Actros w górnej części tylnej ściany kabiny, cztery dodatkowe reflektory LED w osłonie przeciwsłonecznej oraz trzy reflektory robocze LED za kabiną. Z boku szczególnie widoczne są stopnie wejściowe ze stali nierdzewnej. Nakładki na tylną oś są również wykonane ze stali nierdzewnej, z zabezpieczającymi nasadkami nakrętek kół. Dodatkowo w standardzie jest dostępna podświetlana trójramienna gwiazda Mercedes-Benz z czarną obwódką i kilkoma ozdobnymi elementami chłodnicy w ciemnym chromie, a obwódka reflektora jest przyciemniona.

Koncern proponuje Edycja 2 dla wszystkich dwu- i trzyosiowych wariantów aktualnej generacji Actrosów z kabinami GigaSpace i BigSpace w wersji z kierownicą po lewej lub prawej stronie. Lakier kabiny można wybrać dowolnie i może on być specjalnie dopasowany do kolorów firmy klienta, podczas gdy przód pojazdu zawsze pozostaje pomalowany na szary metalik Moonstone, co przekłada się wysoką rozpoznawalność.

Wyposażenie serii Edition 2 zawiera sześć następujących pakietów:

Pakiet bezpieczeństwa obejmujący szereg aktywnych systemów wspomagających kierowcę;

Pakiet Comfort z nastrojowym oświetleniem LED, trybem jazdy i życia (driving and living), lusterkiem do golenia, lodówką itp.;

Pakiet Driving ze skórzaną kierownicą, elektryczną roletą przeciwsłoneczną i nie tylko;

Pakiet Sight zawierający m.in. reflektory biksenonowe, czujnik deszczu i tylne lampy LED;

Pakiet multimedialny z nagłośnieniem, uchwytem na notebooka, dodatkowym gniazdem 12/15 V.;

Extra Line ze światłami pozycyjnymi LED w MirrorCam, kierunkowskazami LED i światłem powitalnym.

Ponadto są dostępne indywidualnie konfigurowalne pakiety serwisowe, takie jak nowa umowa serwisowa dla Actrosa Edition 2 – Mercedes-Benz CompleteMile na podstawie przebiegu. Przodujące funkcje bezpieczeństwa i dostosowana łączność

Cel Mercedes Benz Trucks w Edycji 2 jest taki sam, jak w przypadku obecnej generacji Actrosów: dzięki wykorzystaniu aktywnych systemów bezpieczeństwa przyczynić się do bezwypadkowego ruchu i iść w kierunku wizji całkowicie bezwypadkowej jazdy. W tym celu Edition 2 wyposażono w – dostępne fabrycznie – system wspomagania hamowania awaryjnego Active Brake Assist piątej generacji (ABA 5), opcjonalny Active Drive Assist (ADA) do częściowo zautomatyzowanej jazdy (poziom SAE 2), standardową kamerę MirrorCam, zastępującą lusterka główne i szerokokątne, oraz Sideguard Assist z wykrywaniem pieszych i rowerzystów. W połączeniu z tymi systemami wspomagania ważną rolę odgrywa jeszcze udoskonalony system Predictive Powertrain Control (PPC). Pozwala on nie tylko zaoszczędzić sporo paliwa, ale i wyraźnie odciąża kierowców na drogach wiejskich. Poza tym w przyjaznym dla użytkownika kokpicie multimedialnym z dwoma kolorowymi wyświetlaczami, stanowiącymi centralny element interfejsu człowiek-maszyna (HMI), kierowcy są pokazywane czynności i funkcje systemów wspomagających, takich jak ABA 5, ADA lub PPC. Przy tym uwzględniono dalsze innowacje HMI, takie jak pokazywanie następnego zdarzenia nawigacyjnego na wyświetlaczu głównym lub całkowitej masy ciągnika siodłowego i naczepy. Decydując się na zakup interaktywnego kokpitu multimedialnego jako upgrade do wersji standardowej, klient otrzyma też szybki dostęp do portalu Mercedes-Benz Truck App. Pozwala to firmom transportowym wykorzystać nowe możliwości łączności oraz wyposażyć swoje pojazdy w elementy zwiększające wydajność i komfort, przykładowo aplikacje, takie jak usługi telematyczne FleetBoard lub innych dostawców, lub korzystanie z usług takich jak Mercedes-Benz Uptime w celu trwałego zwiększania dostępności pojazdów. Ze swojej strony Mercedes-Benz Bank wspiera natomiast wprowadzenie na rynek obu modeli atrakcyjnymi ofertami leasingu i finansowania oraz rabatem w wysokości 15% od składki ubezpieczeniowej przy instalacji Sideguard Assist.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA