REKLAMA

Nowości produktowe Solarisa na targach Busworld 2019 w Brukseli Cz.3

Solaris już od kilkunastu lat konsekwentnie rozwija portfolio pojazdów z napędem alternatywnym, obecnie będąc jednym z najważniejszych graczy na rynku europejskim w obszarze elektromobilności. Dzięki wygranym w ostatnich tygodniach przetargom stał się też w Europie liderem rynku pod względem zdobytych kontraktów na elektrobusy. Dostarczone do tej pory przez niego do 16 państw autobusy elektryczne pokonały łącznie ponad 20 mln kilometrów w różnych warunkach klimatycznych.

Jarosław Brach

Niezwykle ekologiczny Urbino 12 hydrogen stanowi wynik konsekwentnego inwestowania przez producenta w bezemisyjne środki transportu publicznego. Autobus wodorowy z ogniwem wodorowym oferuje wszelkie zalety napędu elektrycznego, takie jak niski poziom hałasu i wibracji, a głównie absolutny brak emisji szkodliwych substancji w miejscu użytkowania. Oprócz tego egzemplarze z technologią wodorową cechują się dużym zasięgiem i krótkim czasem tankowania.

REKLAMA

Wystawiany na targach typ znalazł już pierwszych nabywców. Przedsiębiorstwo transportowe SASA Bolzano to pierwszy klient, który postanowił zakupić 12 autobusów wodorowych. Zamówienie obejmuje również 8-letnią umowę serwisową, zawierającą m.in. specjalne szkolenie przeznaczone dla kierowców i pracowników serwisu poświęcone aspektom bezpiecznego użytkowania i serwisowania typów wodorowych. Dostawę Urbino 12 hydrogen zaplanowano na 2021 rok. Do tego w czerwcu tego roku Régie Autonome des Transports Parisiens (RATP) podpisało umowę dzierżawy i testów wodorowego Urbino 12. Przewoźnik odpowiedzialny za organizację transportu publicznego w Paryżu przez 10 tygodni – od kwietnia do czerwca 2020 roku – sprawdzi taki autobus w regularnym ruchu pasażerskim. Tym samym RATP dokonuje kolejnego kroku ku całkowitemu przestawieniu floty swoich pojazdów z napędów spalinowych na całkowicie bezemisyjne.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA