Nowy Daily: inteligentny pojazd, który zabezpiecza biznes klienta na przyszłość Cz.1

IVECO otwiera nowe możliwości dzięki nowej rodzinie Daily Air-Pro, wyposażonej w unikatowe, inteligentne zawieszenie pneumatyczne z inteligentnymi elektronicznymi elementami sterującymi – pierwsze w branży – które poprawia komfort jazdy, chroni kierowcę i ładunek pojazdu oraz dostosowuje się do wymagań misji. Do tego premierowe Daily przenosi łączność i współpracę na nowy poziom dzięki IVECO Driver Pal z pomocą poleceń głosowych Amazon Alexa. Nowy towarzysz głosowy umożliwia kierowcy interakcję z autem i społecznością kierowców za pomocą poleceń głosowych, zapewniając bezpieczniejszą, bezstresową i komfortową jazdę. Poza tym najnowocześniejsza technologia silnika i układu oczyszczania spalin gwarantują pełną zgodność z normami Euro 6-D Final i Euro 6-E w rzeczywistych warunkach i przez cały okres użytkowania (współczynnik zgodności =1), tym samym wyprzedzając przepisy. Przy tym zoptymalizowany silnik o pojemności 2,3 litra gwarantuje do 6% oszczędności paliwa i zwiększa wszechstronność Daily, gdyż w wymagających zastosowaniach cechuje go moment obrotowy wyższy nawet o 15%.

Najnowsza ewolucja rodziny lekkich samochodów dostawczych Daily otwiera nowe możliwości, wprowadzając nowe, adaptacyjne i inteligentne rozwiązania, przenoszące interakcję i współpracę z kierowcą i właścicielem na nowy poziom, zmieniając pojazd w prawdziwego towarzysza sukcesu w biznesie.

REKLAMA

Thomas Hilse, prezes marki IVECO, powiedział: „Z nowym Daily wchodzimy na wyższy poziom i stajemy się inteligentni. Oferuje poziom innowacyjności bez odpowiednika na rynku. Zapewniamy najwyższy w swojej klasie komfort i bezpieczeństwo, niezwykłą elastyczność i koncentrację na misji, wraz ze znaczną redukcją TCO i stale rozszerzającym się portfolio usług IVECO ON. Dla nas w IVECO doskonalenie to niekończący się proces – gdy osiągniemy jeden cel, od razu przystępujemy do pracy nad kolejnym. Nigdy się nie zatrzymujemy”. Davide Diana, dyrektor IVECO Light Business Line, dodał zaś „Każda generacja Daily wyznacza nowe standardy, a to sprawiło, że Daily jest „marką w marce IVECO” i odniósł trwały sukces. Dzisiaj Daily jest liderem w europejskim sektorze podwozi z kabinami, wraz z 7-tonową wersją Daily w podsegmencie o dużej ładowności. Jest to zgodne z powołaniem do zrównoważonego rozwoju, będącym punktem odniesienia w lekkich samochodach dostawczych zasilanych paliwami alternatywnymi. Nowy Daily wchodzi na rynek lekkich aut dostawczych w roku, w którym oczekuje się, że osiągnie najwyższy poziom w historii. Rejestracje stale rosły w ciągu ostatnich 3 kwartałów, a IVECO podąża za tym samym trendem”.

Kluczowe trendy w branży pojazdów użytkowych napędzają najnowsze ewolucyjne impulsy Nowe Daily opiera się na podstawowych wartościach, takich jak wszechstronność, solidność, trwałość i wydajność, od ponad 40 lat czyniących go faworytem w swoim segmencie. Zarazem wprowadza innowacyjne, zorientowane na klienta rozwiązania, sprawiające, że jest to samochód niezwykle adaptacyjny, interaktywny, współpracujący i połączony – najbardziej innowacyjny model dostawczy w swojej generacji i inteligentny towarzysz klienta.

Przede wszystkim novum stanowi odpowiedź koncernu na współczesne zasadnicze megatrendy, takie jak:

  • wyzwania Poziomu 4.0 – łączność i sieciowość, cyfryzacja i digitalizacja, zmierzanie poprzez automatyzację w kierunku autonomizacji, ekologizacja i proekologizacja;
  • pandemiczny i postpandemiczny wzrost znaczenia handlu elektronicznego i w następstwie tego dostaw na tzw. ostatniej mili;
  • wzrost wymagań jakościowych – głównie mieszkańców metropolii – co do warunków życia i obsługi bytowej;
  • wzrost liczby ludności miast i postępująca urbanizacja z wszelkimi tego negatywnymi stronami/skutkami;
  • wzrost zanieczyszczenia środowiska i narastanie problemu poważnych zmian klimatycznych.

Dlatego w pierwszym rzędzie nowe Daily przewiduje wymagania klientów w szybko zmieniającej się branży pojazdów użytkowych, a pandemia Covid-19 wzmocniła i przyspieszyła istniejące trendy. Sektor dostaw na ostatnim odcinku doświadczył boomu, gdyż podczas lockdownów konsumenci znacznie zwiększyli swoją zależność od handlu elektronicznego i usług dostawczych. Oczekuje się, że pomimo łagodzenia ograniczeń ta zmiana nawyków zakupowych będzie do pewnego stopnia trwała – co w konsekwencji spowoduje wzrost popytu na lekkie auta dostawcze. Jednocześnie łączność stała się koniecznością w każdej dziedzinie życia codziennego – osobistego i zawodowego, a pojazdy muszą spełniać ten wymóg. Do tego zrównoważony rozwój i czyste powietrze stały się jeszcze ważniejsze i konieczne, co prowadzi do coraz bardziej wymagających norm emisji zanieczyszczeń przez pojazdy. Bodźce publiczne wspierają natomiast rozwój nowej infrastruktury, czego konsekwencją jest ożywienie w sektorze budowlanym, na czym mogą skorzystać m.in. Daily jako podwozia z kabiną.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA