Nowy Daily: inteligentny pojazd, który zabezpiecza biznes klienta na przyszłość Cz.2

IVECO otwiera nowe możliwości dzięki nowej rodzinie Daily Air-Pro, wyposażonej w unikatowe, inteligentne zawieszenie pneumatyczne z inteligentnymi elektronicznymi elementami sterującymi – pierwsze w branży – które poprawia komfort jazdy, chroni kierowcę i ładunek pojazdu oraz dostosowuje się do wymagań misji. Do tego premierowe Daily przenosi łączność i współpracę na nowy poziom dzięki IVECO Driver Pal z pomocą poleceń głosowych Amazon Alexa. Nowy towarzysz głosowy umożliwia kierowcy interakcję z autem i społecznością kierowców za pomocą poleceń głosowych, zapewniając bezpieczniejszą, bezstresową i komfortową jazdę. Poza tym najnowocześniejsza technologia silnika i układu oczyszczania spalin gwarantują pełną zgodność z normami Euro 6-D Final i Euro 6-E w rzeczywistych warunkach i przez cały okres użytkowania (współczynnik zgodności =1), tym samym wyprzedzając przepisy. Przy tym zoptymalizowany silnik o pojemności 2,3 litra gwarantuje do 6% oszczędności paliwa i zwiększa wszechstronność Daily, gdyż w wymagających zastosowaniach cechuje go moment obrotowy wyższy nawet o 15%.

Inteligentne zawieszenie AIR-PRO: wyjątkowo płynna i komfortowa jazda

Nowy Daily wprowadza rewolucyjne zawieszenie pneumatyczne AIR-PRO, stale dostosowujące się do warunków użytkowania oraz zapewniające niezwykle płynną i bezpieczną jazdę kierowcy i przewóz ładunku. Wyjątkowa jednostka ciągłej kontroli tłumienia AIR-PRO (CDC) niemal natychmiast reaguje na zakłócenia na drodze, co 10 milisekund obliczając idealny nacisk na każdy amortyzator, aby zapewnić najlepszą dynamiczną reakcję. Niższe wibracje, dodatkowo zredukowane o 25%, przyczyniają się do niezwykle komfortowych wrażeń z jazdy. Inteligentny system AIR-PRO dostosowuje się również do wymagań kierowcy i daje mu kontrolę nad zachowaniem zawieszenia. Prowadzący może więc zdecydować, czy priorytetem będzie komfort przy ustawieniu Miękki; czy Obciążenie, aby zoptymalizować obsługę i kontrolę przechyłów w warunkach pełnego obciążenia; lub pozostaw to samodostosowującym się parametrom systemu z ustawieniem Auto.

REKLAMA

Zawieszenie AIR-PRO dopasowuje się do masy zabranego ładunku i tym samym masy samochodu, o 30% zmniejszając kąt przechyłu na zakrętach oraz zwiększając bezpieczeństwo kierowcy i chroniąc ładunek. Zawieszenie AIR-PRO sprawia też, że operacje załadunku i rozładunku stają się łatwe i wydajne, poprzez regulację wysokości podwozia w mniej niż 10 sekund. Funkcja pamięci umożliwia też operatorowi zapamiętanie wyrównania ze zwykłymi dokami załadunkowymi, co jeszcze bardziej ułatwia przygotowanie auta.

Inteligentny system AIR-PRO jest łatwy w zarządzaniu dzięki dedykowanemu przełącznikowi obrotowemu na tablicy rozdzielczej i nowej, intuicyjnej grafice TFT.

IVECO Driver Pal przez Amazon Alexa: towarzysz głosowy kierowcy

Nowy Daily zostało wyposażone w IVECO Driver Pal, pionierskiego głosowego i cyfrowego towarzysza kierowcy, umożliwiającemu mu przeniesienie swojego życia na ucyfrowiony pokład, interakcję z pojazdem i społecznością kierowców oraz dostęp do połączonych usług IVECO za pomocą poleceń głosowych realizowanych za pośrednictwem Amazon Alexa. IVECO Driver Pal oferuje dwie unikalne umiejętności opracowane we współpracy z AWS Professional Services i zespołem Alexa Auto. Pierwsza z nich – MYIVECO – pozwala kierowcy na sprawdzenie stanu technicznego pojazdu, ustawienie i zarządzanie systemem nawigacji, w razie potrzeby żądanie pomocy oraz otrzymywanie wskazówek dotyczących stylu jazdy, aby oszczędzać paliwo i podróżować bezpiecznie. Ogólnie IVECO Driver Pal przenosi łączność Daily na nowy poziom, umożliwiając łatwy dostęp do usług online IVECO ON przygotowanych w celu aktywnego i skutecznego wspierania biznesu klientów. Druga unikatowa cecha – MYCOMMUNITY – umożliwia z kolei prowadzącemu komunikację ze społecznością kierowców. Mogą wymieniać się poradami i prosić o pomoc, aby uniknąć nieplanowanych postojów i opóźnień, informując o korkach i innych utrudnieniach. Automatyczne tłumaczenie rozwiązuje barierę językową.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA