Nowy IVECO S-WAY – inteligentna ciężarówka Cz.2

Dzięki nowej gamie silników oraz zaawansowanym funkcjom IVECO S-WAY zużywa do 3% mniej paliwa, co przyczynia się do dalszego obniżenia całkowitego kosztu posiadania oraz poprawy wydajności firmy transportowej. S-WAY wyznacza też pewien przełom w branży, zmieniając sposób interakcji kierowcy z pojazdem poprzez specjalnego cyfrowego asystenta IVECO Driver Pal – Alexę firmy Amazon.

IVECO S-WAY Producent

Doświadczenie kierowcy: inteligentna ewolucja w 100% skomunikowanej ciężarówki

S-WAY przekształca sposób, w jaki kierowcy wchodzą w interakcję ze swoimi pojazdami oraz otwiera nową erę proaktywnego i predykcyjnego wsparcia. Cyfrowy asystent kierowcy IVECO Driver Pal, nowe i zaawansowane funkcje oraz skomunikowane usługi ułatwiają życie za kierownicą oraz podnoszą wydajność pracy.

REKLAMA

IVECO Driver Pal zmienia reguły gry.

Poprzez polecenia głosowe z wykorzystaniem modułu Alexa firmy AmazonSystem ten umożliwia kierowcy interakcję z autem, systemami jego sterowania, IVECO Control Room oraz wszystkimi funkcjami zarządzania flotą. Dzięki specjalnej aplikacji MYIVECO w ten sposób można nie tylko obsługiwać poszczególne funkcje w kabinie i system multimedialny, ale też programować trasę w systemie nawigacji oraz sprawdzać informacje o stanie technicznym pojazdu i wyniki oceny stylu jazdy kierowcy. Poprzez aplikację MYCOMMUNITY IVECO Driver Pal umożliwia także kontakt z innymi kierowcami na trasie lub w okolicy celu podróży. Za pośrednictwem tego systemu kierowcy mogą się wymieniać wiadomości, wspierając się nawzajem i przekazując przydatne informacje.

Wprowadzając tę nową, przełomową usługę, w razie wypadku lub innych problemów z samochodem oferującą całkowity spokój zarówno kierowcy, jak i właścicielowi floty, koncern przenosi prowadzenie na inny, wyższy poziom. Kierowca może aktywować IVECO Top Care poprzez IVECO Driver Pal. Powiadomiony zostanie wówczas najbliższych warsztat IVECO, który postara się jak najszybciej znaleźć rozwiązanie. W ramach tej usługi kierowca może liczyć na innowacyjny pakiet opieki, jeżeli w ciągu 6 godzin nie uda się przywrócić ciężarówki do stanu umożliwiającego kontynuowanie jazdy. Pakiet ten obejmuje bezpłatny transport, zakwaterowanie oraz w razie takiej potrzeby ewentualną pomoc medyczną.

Mistrz zrównoważonego rozwoju

Wersje S-WAY przystosowane do zasilania sprężonym gazem ziemnym (CNG) i skroplonym gazem ziemnym (LNG) zostały wyposażone w nowy inteligentny osprzęt, taki jak sprężarka ze sprzęgłem i pompa wspomagania układu kierowniczego o zmiennym wydatku, w celu dalszego obniżenia zużycia paliwa. Udoskonalenia silnika oraz nowe rozwiązania współdzielone z odmianami zasilanymi olejem napędowym, wraz z nowym inteligentnym osprzętem, pomagają jeszcze bardziej ograniczyć emisję CO2. Wszystko to sprawia, że S-WAY zasilany gazem ziemnym staje się jednym z ekologicznych liderów w transporcie długodystansowym.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA