REKLAMA

Nowy Mercedes Actros z Brazylii Cz.2

Wydajny, bezpieczny, połączony: premierowy Actros produkowany w Brazylii wykorzystuje światowe technologie i platformy oraz zapewnia nowe, specyficzne dla tamtejszego rynku rozwiązania dla klientów

Inwestycje w brazylijską działalność w zakresie pojazdów użytkowych: 600 mln EUR do 2022 roku

Do 2022 roku Mercedes-Benz do Brasil zainwestuje około 600 milionów EUR w brazylijską działalność w zakresie pojazdów użytkowych. Jak pokazuje nowy Actros, nacisk jest kładziony na modernizację asortymentu. Pieniądze z inwestycji przeznaczane są też na usługi cyfrowe i na dwa największe zakłady produkcyjne, zlokalizowane w São Bernardo do Campo i Juiz de Fora.

REKLAMA

Przemysł 4.0: Daimler Trucks rewolucjonizuje produkcję ciężarówek w Brazylii

Kilka miesięcy temu Mercedes-Benz do Brasil w fabryce w São Bernardo do Campo, czyli w zakładzie, w którym produkowany jest premierowy Actros, uruchomił całkowicie nową, nowoczesną linię montażową do kabin ciężarówek – powstałą zgodnie z założeniami Przemysłu 4.0 – i połączył ją z innymi segmentami produkcji, w tym logistyką, spawaniem i lakiernią: specjalna aplikacja na smartfony daje personelowi i kierownictwu dostęp do wszelkich istotnych danych, kiedy tylko tego potrzebują. Obejmuje to informacje na temat około 60 bezzałogowych systemów transportowych i najnowocześniejszych elektronicznych wkrętaków, działających z zaprogramowanymi ustawieniami momentu obrotowego. Dane są połączone przez Big Data Intelligence - inteligentne przetwarzanie dużych ilości danych - w chmurze, zapewniając szybszy czas reakcji pracowników w obszarze produkcyjnym. W ten sposób jakość wyrobu da się monitorować jeszcze bardziej skutecznie, a błędom można zapobiegać bądź je wykrywać z dużym wyprzedzeniem.

Ponadto wzdłuż linii montażowej stosuje się rozwiązania takie jak Augmented Reality i tak zwane egzoszkielety (szkielety zewnętrzne zapewniające strukturę wspierającą dla personelu produkcyjnego) w celu stworzenia bardziej ergonomicznego, inteligentnego i bezpiecznego środowiska pracy. Korzystanie z danych porównawczych z działu sprzedaży również pomaga bardziej efektywnie i elastycznie regulować asortyment produkcji.

Mercedes-Benz do Brasil zamierza sukcesywnie wdrażać innowacyjne koncepcje związane z Przemysłem 4.0 we wszystkich procesach na liniach produkcyjnych dużych zespołów (silniki, skrzynie biegów i osie) oraz w produkcji podwozi autobusowych w Sao Bernardo do Campo.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA