REKLAMA

Nowy stary gracz na rynku militarnej motoryzacji

Dział Grupy Volvo odpowiedzialny za prowadzenie tzw biznesu militarnego – VGGS (Volvo Group Governmental Sales) – dokonuje restrukturyzacji i tzw. rebrandingu – zmiany nazwy swoich francuskich filii. W stuletnią rocznicę wielkiego zwycięstwa z 1918 roku na rynku pojawia się więc nowy podmiot. Nazywa się Arquus i jest spadkobiercą prestiżowych marek, od ponad wieku wyposażających i wspierających francuskie siły zbrojne: Renault, Panhard i Acmat.

Producent
Fot. Producent

Tak jak i poprzednicy, Arquus ma być mocno zakorzeniony w innowacjach oraz wzroście i rozwoju. Wdraża nową strategię oraz nową strukturę korporacyjną w służbie obrony.

Sama nazwa ARQUUS to twór sztuczny, ale o w pełni naturalnych korzeniach – pochodzi bowiem z połączenia dwóch łacińskich słów: Arma i Equus. Equus oznacza konia zapewniającego żołnierzowi mobilność na polu walki. Arma odzwierciedla zaś broń i uzbrojenie pojazdów. Przy czym Arma stanowi także źródło słowa pancerz. W rezultacie Arquus, jako połączenie Army i Equusa, czyli konia wyścigowego z uzbrojeniem, ma obrazować w pełni oddanego kompana żołnierza w bitwie. W ten sposób chroniona mobilność rzeczywiście staje się integralną częścią DNA – podstawy funkcjonowania Arquusa.

REKLAMA

Arquus odnosi się zatem zarówno do mobilności, jak i do zręczności, jaką nowoczesne ;pojazdy – „motoryzacyjne wierzchowce” muszą zabezpieczać siłom zbrojnym, oraz do ochrony niezbędnej przeciwko wszelkim pociskom, wybuchom i innego rodzaju improwizowanym ładunkom zagrażającym żołnierzom w zmaganiach bojowych.

W sferze badawczo-wdrożeniowo-przemysłowej Arquus ma w rodzimej Francji pięć zakładów produkcyjnych i biura projektowe oraz zatrudnia ponad pięciuset inżynierów, wspieranych przez elastyczną strukturę przemysłową i know-how firmy. Zawsze zwracając uwagę na potrzeby swoich klientów, oferuje szeroką gamę wysoce mobilnych, opancerzonych pojazdów, wielokrotnie w oparciu o bazę wystandaryzowanych komponentów zoptymalizowanych pod kątem potrzeb konkretnych odbiorców. Są to zarówno zmilitaryzowane, hybrydowe i militarne samochody różnych klas i typów, jak i kołowe wozy bojowe. Te wypróbowane i przetestowane wyroby już nieraz dowiodły swoich przodujących parametrów oraz wysokiej przeżywalności i użyteczności bojowej na licznych teatrach działań we Francji i poza jej granicami. Ofertę podmiotu uzupełniają coraz bardziej wydajne i rozbudowywane dodatkowe usługi wsparcia, gwarantujące nieprzerwaną pracę i niezawodność sprzętu. W efekcie obecnie Arquus stale rozszerza swoje możliwości, proponując wszystkim rządom kompletne systemy lądowe, uzupełnione przez kompetentny zespół fachowców.

Grupa Volvo pozostaje bardziej niż kiedykolwiek zdeterminowana, aby wspierać rozwój firmy Arquus, zapewniając jej wszelkie istniejące zasoby, przyczyniając się do rozwoju posiadanych przez nią zakładów oraz dbając o zwiększone inwestycje w innowacje.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA