Odmłodzone nowe ciężarówki MAN-a – jeszcze bardziej w kierunku rzeczywistości Poziomu 4.0 Cz.2

Zaledwie niespełna półtora roku po prezentacji głęboko odnowionej palety aut MAN ponownie je udoskonala, by jeszcze bardziej odpowiadały wymaganiom logistyczno-transportowym Poziomu 4.0. Mają być one zatem bardziej wspierające i wspomagające przewoźnika, wydajniejsze i bardziej cyfrowe, wskutek dodania kolejnych funkcji, dzięki którym premierowa generacja ciężarówek staje się jeszcze nowocześniejsza.

Odmłodzone nowe ciężarówki MAN-a – jeszcze bardziej w kierunku rzeczywistości Poziomu 4.0 Producent

Zrównoważona wydajność

W kwestii wydajności nowa generacja pojazdów, już dająca oszczędności paliwa do 8,2 procent i należąca już do bardzo oszczędnych, wkrótce pójdzie w tej sferze o jeden krok dalej. Nowa funkcja dynamicznej regulacji momentu obrotowego, którą również można zamówić od lipca, oraz redukcja prędkości w trakcie jazdy na biegu jałowym mają dalszy wpływ na zmniejszenie zużycia paliwa. W połączeniu z wysoce wydajną skrzynią biegów MAN TipMatic 12, obecnie standardowo stosowaną w ciągnikach siodłowych, aerodynamiką, dodatkowo poprawioną przez usunięcie lusterek zewnętrznych i pojawienie się nowej osłony przeciwsłonecznej dla kabin GM i GX, oraz silnikami z serii D26 w transporcie długodystansowym można uzyskać dodatkowe oszczędności paliwa dochodzące do 3,7%.

REKLAMA

Digital z myślą o przyszłości

Menedżerowie floty są z tego tak samo zadowoleni, jak z rozszerzonej gamy bezprzewodowych aktualizacji funkcji oraz nowych funkcji w bezpłatnej aplikacji MAN Driver, też przyczyniającej się do wzrostu efektywności. MAN Perform, narzędzie do analizy wykorzystania kierowców i pojazdów, też zostanie zaktualizowane w drugiej połowie 2021 roku i na początku 2022 roku, oferując nowe funkcje, takie jak zautomatyzowane raporty floty i kierowców oraz możliwość integracji dodatkowych danych dotyczących wydajności.

Cyfrowy system zarządzania utrzymaniem MAN ServiceCare, działający jako interfejs w analizie i transmisji

Przekazywanie danych pojazdu do punktu serwisowego MAN w tej nowej fazie rozbudowy wykazuje dodatkową dużą zaletę w zakresie większej dostępności taboru: ServiceCare Center bierze na siebie terminowe skontaktowanie się z klientem, jeśli w pojeździe wystąpi usterka mogąca spowodować awarię. I wreszcie, oferta cyfrowa związana z nową generacją także się rozwija. Aplikacja MAN Driver App, oprócz dotychczasowych funkcji, takich jak obsługa kontroli odjazdów i zgłaszania szkód, oferuje bowiem nowe funkcje, takie jak wyszukiwanie w bazie serwisowej lub skrócona instrukcja obsługi. Poza ośmioma innymi wersjami językowymi są to przede wszystkim zalecenia dotyczące działań na rzecz oszczędnego stylu jazdy oraz, w połączeniu z usługą Perform, objaśnienia ocen poszczególnych analiz stylu jazdy przez aplikację. Dzięki temu kierowcy mogą jeszcze wygodniej korzystać z samochodów nowej generacji, a firmy transportowe zyskują na dalszym wzroście wydajności.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA