REKLAMA

Odnowa pełnej palety ciężarówek MAN-a Cz.12

Na specjalnej uroczystości, zorganizowanej w dniu 10 lutego w hiszpańskim Bilbao, MAN Truck&Bus oficjalnie przedstawił i wprowadził na rynek premierową generację ciężarówek. Co więcej, tę nową generację nie reprezentowała wyłącznie jedna linia produktowa, lecz od razu wszystkie – TGL, TGM, TGS i TGX. Tak zintegrowaną i kompletną odnowę całej palety swoich aut koncern przeprowadził po raz pierwszy w historii.

We wnętrzu nowych kabin znacznie większy zakres regulacji umożliwia kierowcom różnej postury i wzrostu dostosowanie pozycji kierowcy do kształtu ciała. W zależności od wysokości kierownicę można regulować w przedziale o 110 milimetrów, a pozycję jazdy da się ustawić w zakresie od 20 do 55o, stopni, ustawiając ją w podobnej pozycji jak w samochodzie. W celu ułatwienia wejścia do kabiny w pozycji parkowania można także złożyć oparcie do przodu na płasko.
Kolejną ciekawym punktem jest system mediów MAN – multimedialny Mediasystem. W wersji Professional łączy wszystkie zaawansowane funkcje nowoczesnego systemu informacji, radia i rozrywki w jednym. Ma wysokiej jakości kolorowy wyświetlacz o niskim połysku i przekątnej 12,3 cala z doskonałą rozdzielczością Hdjon, zapewniający możliwość szybkiego i bezpiecznego odczytywania podczas jazdy wyświetlanych informacji, a podczas przerw mogący służyć do odtwarzania programów rozrywkowych. Może także działać jako podwójny ekran- tzn. split-screen, czyli może wyświetlać dodatkowe informacje po prawej stronie lub dwa obrazy z kamer. Istnieje już przystosowanie do dwóch kamer cofania.
Poza możliwością odbierania standardowych i cyfrowych stacji radiowych, istnieje kilka opcji podłączania telefonów komórkowych i tabletów - za pośrednictwem USB/AUX lub Bluetooth - w celu umożliwienia sterownikom odtwarzania własnych plików lub słuchania muzyki w streamingu przez MirrorLink. Sterowniki mogą wybierać spośród predefiniowanych profili dźwiękowych, takich jak rock, pop i classic, ale brzmienie i sposób rozchodzenia się dźwięku można też regulować ręcznie. W dodatku kierowcy mogą bezpiecznie wykonywać połączenia podczas jazdy dzięki opcji integracji z telefonami komórkowymi z obsługą Bluetooth i zintegrowanemu zestawowi głośnomówiącemu. Odmiany Navigation Professional i Navigation Advanced tego systemu zapewniają możliwość korzystania z dwóch telefonów jednocześnie. System multimedialny MAN odbiera dane zapisane w telefonie komórkowym, takie jak kontakty, listy połączeń lub wiadomości tekstowe oraz związane z tym funkcje.

REKLAMA

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA