REKLAMA

Odnowa pełnej palety ciężarówek MAN-a Cz.17

Na specjalnej uroczystości, zorganizowanej w dniu 10 lutego w hiszpańskim Bilbao, MAN Truck&Bus oficjalnie przedstawił i wprowadził na rynek premierową generację ciężarówek. Co więcej, tę nową generację nie reprezentowała wyłącznie jedna linia produktowa, lecz od razu wszystkie – TGL, TGM, TGS i TGX. Tak zintegrowaną i kompletną odnowę całej palety swoich aut koncern przeprowadził po raz pierwszy w historii.

Specjaliści z MAN-a włożyli jeszcze wiele wysiłku, aby przygotować nową koncepcję wnętrza jako dobrze zaplanowaną powierzchnię mieszkalną i do przechowywania. Jeśli kierowcy są w drodze przez kilka dni jednocześnie, dostępne miejsce do przechowywania również bowiem w decydującym zakresie wpływa na codzienną przydatność kabiny. Dlatego teraz schowki wyróżniają się wyjątkowo dużą pojemnością aż 1148 litrów, którą w ramach oferty MAN Individual da się zwiększyć nawet do 1400 litrów. W kabinach z wysokim dachem w trzech dużych schowkach powyżej przedniej szyby można pomieścić wszystko, czego kierowca potrzebuje w ciągu kilku dni podróży. Ich pojemność wynosi w sumie 355 litrów. Pokrywy lewego i prawego schowka zaopatrzono w amortyzatory pneumatyczne, utrzymujące je w pozycji otwartej. W ten sposób można wykorzystać obie ręce do umieszczania i wyjmowania z nich rzeczy. Rolowana żaluzja w schowku środkowym zapewnia z kolei większą swobodę ruchu w kabinie, zapobiegając uderzeniu głowy w wychylającą się pokrywę. Zainstalowane opcjonalnie w schowku z żaluzjami oświetlenie LED włącza się automatycznie przy otwieraniu i jest wyjątkowo energooszczędne.
Ponadto do przechowywania małych przedmiotów służą bardzo praktyczne, uniwersalne, wielofunkcyjne schowki w tablicy rozdzielczej. Służą także jako uchwyty do różnej wielkości kubków z napojami. Właściwą wielkość uchwytu dobiera się do średnicy kubka przy pomocy specjalnych wyjmowanych wkładek. Dodatkowo w kabinie bliżej kierowcy znajduje się wysuwany schowek z dwoma uchwytami na kubki, do którego kierowca ma dostęp. Bezpośrednio pod nimi, w środkowej części tablicy rozdzielczej, w zależności od wersji kabiny montuje się maksymalnie jedną lub dwie duże szuflady. Kierowca może w nich umieścić wszystkie przedmioty, jakie powinny być łatwo i szybko dostępne i równocześnie nie mogą się przemieszczać w trakcie podróży.

REKLAMA

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA