REKLAMA

Odnowa pełnej palety ciężarówek MAN-a Cz.19

Na specjalnej uroczystości, zorganizowanej w dniu 10 lutego w hiszpańskim Bilbao, MAN Truck&Bus oficjalnie przedstawił i wprowadził na rynek premierową generację ciężarówek. Co więcej, tę nową generację nie reprezentowała wyłącznie jedna linia produktowa, lecz od razu wszystkie – TGL, TGM, TGS i TGX. Tak zintegrowaną i kompletną odnowę całej palety swoich aut koncern przeprowadził po raz pierwszy w historii.

Na wyższy niż dotychczas poziom komfortu na pokładzie wpływa poza tym odpowiednia koncepcja kolorów we wnętrzu, określona jako aranżacja kolorystyczna według potrzeb. Kolory i powierzchnie zapewniają dodatkowe funkcjonalności oraz stwarzają subiektywne warunki do dobrego samopoczucia. W środku są do wyboru dwie wersje nastroju: pustynny beż i księżyc szary – Desert Beige i Moon Grey. Kolorystyka Desert Beige wykorzystuje jasne ciepłe odcienie piasku, tworzące miłą atmosferę i optycznie powiększające wnętrze. Wyważone połączenie z elementami w kolorze grafitu tworzy ciekawą koncepcję kolorystyczną i aranżację z kontrastującymi akcentami. Wszelkie powierzchnie są łatwe w pielęgnacji i czyszczeniu. W wersji Moon Grey – polecanej głównie do wariantów pracujących w warunkach intensywnego narażenia na zabrudzenie – dominują zaś głównie chłodne odcienie szarości. Nadają wnętrzu ponadczasowy nowoczesny wygląd, podkreślony przez grafikę i oszczędne akcenty stylistyczne. Kolorystyka ta tworzy klimat miejskiej prostoty, dzięki której wnętrze pasuje generalnie do wszelkich zastosowań. Tym bardziej, że powierzchnie są tu wyjątkowo odporne i wytrzymałe, co odgrywa duże znaczenie gdy auto zetknie się z dużą ilością brudu.
Każdy, kto chce czegoś bardziej stylowego, może jeszcze bardziej ulepszyć wykończenie dzięki opcji chromowania wnętrza – uszlachetnionej stylizacji Chrom. Występują wówczas detale wyróżniające się optycznie, takie jak napis MAN pod wylotem powietrza obok wyświetlacza informacyjnego lub eleganckie elementy obsługi drzwi.
Oprócz kolorystyki na domową atmosferę w kabinie znacząco wpływa funkcjonalna i przyjemna koncepcja oświetlenia we wnętrzu. Niemniej biorąc pod uwagę, że dobry system oświetlenia jest jednocześnie ważny dla miejsca pracy, wdrożono zastosowano modułową koncepcję oświetlenia obejmującą dwa elementy. Funkcjonalne oświetlenie całego wnętrza i poszczególnych obszarów jest białe, jasne, ale mniej oślepia i pozwala widzieć wszystko. W pakietach Plus obejmuje centralne oświetlenie środka, lampkę do czytania dla kierowcy i pasażera, oświetlenie leżanek, oświetlenie szuflady w drzwiach, oświetlenie schowka dachowej oraz oświetlenie schowków pod łóżkiem. Jednobarwne czerwone oświetlenie orientacyjne zostało specjalnie zaprojektowane, aby pomóc kierowcy w orientacji podczas jazdy w nocy, podkreślając delikatnie wnętrze, podłogę, tablicę rozdzielczą, uchwyty i klamkę przy drzwiach i schowki drzwi. Opcjonalnie wszystkie lampy mogą być w wydaniu LED umożliwiającym regulację natężenia, zużywającym mniej energii i o zdecydowanie większej trwałości. Większość świateł można wygodnie włączyć z miejsca spoczynku za pomocą pilota.

REKLAMA

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA