REKLAMA

Odnowa pełnej palety ciężarówek MAN-a Cz.39

Na specjalnej uroczystości, zorganizowanej w dniu 10 lutego w hiszpańskim Bilbao, MAN Truck&Bus oficjalnie przedstawił i wprowadził na rynek premierową generację ciężarówek. Co więcej, tę nową generację nie reprezentowała wyłącznie jedna linia produktowa, lecz od razu wszystkie – TGL, TGM, TGS i TGX. Tak zintegrowaną i kompletną odnowę całej palety swoich aut koncern przeprowadził po raz pierwszy w historii.

Zarządzanie kosztami jest oczywiście równie ważne dla operatorów działających w przewozach regionalnych i dystrybucyjnych. Przy czym, ze względu na specyfikę wykonywanych tu zadań, pewne czynniki kosztotwórcze wynikają, z faktu, że ciężarówki muszą bezpiecznie i „zwinnie” zbliżać się do każdej rampy załadunkowej i krawężnika, a kierowca, często też odpowiedzialny za rozładunek i dostarczanie towarów - musi niezawodnie stawić czoła codziennym wyzwaniom w postaci częstego wsiadania i wysiadania, przyspieszania i hamowania czy manewrowania na ograniczonej przestrzeni. Do takich zadań służą auta z linii TGL, TGM i TGS. Do podstawowych ich zalet należą: drzwi otwierające się pod kątem prawie 90o oraz szerokie, przypominające schody ergonomiczne stopnie, przekładające się na wysoki komfort przy wsiadaniu i wysiadaniu z kabiny.
Natomiast tam, gdzie potrzeby lub oczekiwania klienta wykraczają poza szeroką paletę wariantów produkowanych fabrycznie, z pomocą przychodzi dział MAN Individual, dokonujący fabrycznych modyfikacji zgodnie z indywidualnymi potrzebami klienta. Zajmuje się mianowicie wykonywaniem specjalnych przebudów, tuningu i egzemplarzy jednostkowych. Może na przykład zaproponować zabudowę szafy na tylnej ścianie kabiny, nawiązującej do wzornictwa nowych schowków pod sufitem, zapewnić dodatkowe miejsce na przedmioty, wprowadzić szlachetne, wielobarwne, nastrojowe oświetlenie LED, dostarczyć dwa dodatkowe gniazdka, a opcjonalnie nawet kompaktową kuchnię z kuchenką mikrofalową i automatem do kawy. Może też zamiast szafy – lub dodatkowo – zamówić LED TV o wymiarach 16 lub 22 cali i rozdzielczości Full HD 1.920 x 1.080 (HD+), dwa łącza USB wraz z Mediaplayer do odtwarzania filmów, zdjęć i muzyki, gniazdem CI+ do karty Pay-TV występującej w przypadku odbioru płatnej telewizji, zintegrowanym odtwarzaczem DVD i łączem Bluetooth 4.2 na bocznej ścianie za fotelem kierowcy. Wówczas można korzystać z programów rozrywkowych, odpoczywając w wygodnym łóżku w strefie ciszy.
Oprócz możliwości komfortowego wyposażenia wnętrza kabiny, MAN Individual zapewnia wiele interesujących rozwiązań wystroju zewnętrznego, na przykład stalowe listwy obwodowe polerowane na wysoki połysk stali nierdzewnej, kabłąk na dachu o wyrazistym wzornictwie z czterema okrągłymi dodatkowymi reflektorami LED, kabłąk przedni i kabłąk boczny, dekle do felg aluminiowych czy stylowe oświetlenie drzwi wejściowych, iluminujące na podłodze logo MAN z sylwetką lwa. MAN Individual realizuje także inne specjalne zamówienia. Są wśród nich dodatkowe systemy bezpieczeństwa, takie jak system wideo MAN przeznaczony do pomocy przy skręcaniu (VAS). W układzie tym szerokokątna kamera zainstalowana po stronie pasażera przekazuje obraz na monitor pojazdu lub inny dodatkowy monitor znajdujący się na słupku A po stronie pasażera. Stanowi to lepsze rozwiązanie niż widok w zakresie 360° przekazywany przez system kamer HD z perspektywy lotu ptaka. Taka prezentacja automatycznie dostosowuje się do konkretnej sytuacji. Dzięki niej kierowca dysponuje idealnym widokiem na dodatkowym monitorze przy słupku A.
Oferta MAN Individual obejmuje jeszcze indywidualne modyfikacje techniczne pod kątem konkretnego zastosowania pojazdu oraz przygotowanie auta pod zabudowę przez zewnętrznego wytwórcę. Tym samym MAN Individual dostarcza dokładnie taki samochód, jakiego dokładnie potrzebuje nawet najbardziej wymagający klient. Usługa z jednej ręki – z jednego źródła skutkuje więc tym, że nie tylko otrzymuje on całkowicie zindywidualizowaną kompletację, ale i takie same gwarancje oraz ten sam serwis i inne usługi wspierające, co w przypadku egzemplarzy z wyposażeniem seryjnym.

REKLAMA

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA