REKLAMA

Odnowa pełnej palety ciężarówek MAN-a Cz.40

Na specjalnej uroczystości, zorganizowanej w dniu 10 lutego w hiszpańskim Bilbao, MAN Truck&Bus oficjalnie przedstawił i wprowadził na rynek premierową generację ciężarówek. Co więcej, tę nową generację nie reprezentowała wyłącznie jedna linia produktowa, lecz od razu wszystkie – TGL, TGM, TGS i TGX. Tak zintegrowaną i kompletną odnowę całej palety swoich aut koncern przeprowadził po raz pierwszy w historii.

Następny ważny czynnik rynkowy stanowi dążenie do przekazania klientowi pojazdu, który dzięki dobrze dobranej zabudowie, naczepie lub przyczepie stanie się dla niego maksymalnie zoptymalizowanym efektywnościowo narzędziem przemieszczeniowym. Uwzględnienie potrzeb wytwórców zabudów już na etapie tworzenia projektu technicznego oraz w procesie składania zamówienia i dostawy auta oznacza dla klienta przede wszystkim odczuwalne uproszczenie procesu nabywania taboru.
Stała optymalizacja mechanicznych, elektrycznych, pneumatycznych i cyfrowych połączeń między pojazdem a zabudową znacznie skraca czas wykonania tej zabudowy u producenta i przez to bezpośrednio pozytywnie wpływa na procesy i koszty klienta. W nowej generacji liczne i przyjazne rozwiązania innowacyjne uzupełniają sprawdzoną w praktyce koncepcję wczesnego uwzględnienia wymagań producentów nadwozi. W związku z tym na tablicy rozdzielczej znajduje się teraz dedykowany panel – jedna kompleksowa jednostka przełączników funkcji nadwozia. Elektryczne i elektroniczne wejścia do przesyłu danych i zarządzania zabudową dostępne są opcjonalnie za kabiną, oprócz dotychczasowej lokalizacji za klapą przednią. Mediasystem MAN umożliwia zaś integrację funkcji za pośrednictwem aplikacji danego wytwórcy nadwozia. Co więcej, klienci chcący zmodernizować swój pojazd bazowy, a jednocześnie nadal korzystać z istniejącego nadwozia, mogą to zrobić bez żadnych problemów. Przyłącze ramy pozostaje bowiem kompatybilne z przyłączem przedstawicieli poprzedniej generacji, w związku z czym nie ma konieczności dokonywania szczególnych adaptacji.
Przy tym skuteczne wykonywanie procesów związanych z nadwoziem oraz wysoki stopień przestrzegania harmonogramów – terminowości dostaw są zabezpieczone przez opracowany specjalnie w tym celu cyfrowy portal informacyjny Advanced Body Builder (w skrócie ABBI) wprowadzony przez samego MAN. Każdy zarejestrowany producent nadwozia może znaleźć tam swoje zlecenie, nawet na bardzo wczesnym etapie konfiguracji auta. Specyficzne rysunki podwozi 3D przekazane przez MAN w formacie cyfrowym umożliwiają dostawcom przygotować niezbędne materiały i produkty jeszcze przed przekazaniem ciężarówki. Wykorzystując ABBI jako źródło informacji, producent nadwozi może precyzyjnie zaplanować dostawę kompletnego pojazdu, a także z większą pewnością skalkulować swoje koszty i terminy
W przyszłości oferta MAN ABBI zostanie uzupełniona o witrynę Body Builder – BodyBuilderWebSite. Będzie ona prowadzona i zarządzana przez MAN Body Builder Management i skupi w jednym miejscu wszystkie istotne dla wytwórców zabudów linki i tematy. Ma pełnić funkcję rynku, na którym MAN będzie się spotykać właśnie z tą grupą partnerów. Uruchomienie tej strony przewidziano na wiosnę 2020 roku.
Kolejna nowa oferta to MAN TurnKeySolutions, czyli zoptymalizowana konfiguracja wstępna. Takie wstępnie zdefiniowane pod kątem poszczególnych branż konfiguracje aut są proponowane pod tą nazwą i obejmują podstawowy pojazd z napędami dodatkowymi, nadwoziem i różnymi interfejsami. Odbiorcy zainteresowani modelami do zastosowań w budownictwie (wywrotki, żurawie, zdejmowane skrzynie, hakowe systemy załadowcze), zbiórki odpadów (śmieciarki) lub do przewozu cieczy bądź gazów muszą jedynie wybrać kilka indywidualnych opcji, takich jak warianty siedzeń lub kolor lakieru. Dostęp do wariantów da się uzyskać bezpośrednio z konfiguratora sprzedaży, a sama kompletacja nie wymaga już żadnej osobnej komunikacji między sprzedawcą a producentem nadwozia. Co więcej, ustalone są także okresy wykonania nadwozi. MAN TurnKeySolutions oszczędza klientom ogromną ilość czasu podczas całego procesu zakupu, jednocześnie gwarantując im otrzymanie ciężarówki dokładnie odpowiadającej ich założonej specyfikacji, wynikającej z realizacji przewidzianych celów.

REKLAMA

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA