REKLAMA

Odnowa pełnej palety ciężarówek MAN-a Cz.41

Na specjalnej uroczystości, zorganizowanej w dniu 10 lutego w hiszpańskim Bilbao, MAN Truck&Bus oficjalnie przedstawił i wprowadził na rynek premierową generację ciężarówek. Co więcej, tę nową generację nie reprezentowała wyłącznie jedna linia produktowa, lecz od razu wszystkie – TGL, TGM, TGS i TGX. Tak zintegrowaną i kompletną odnowę całej palety swoich aut koncern przeprowadził po raz pierwszy w historii.

Zgodnie ze współczesnymi wymogami MAN od razu wplata swoje ostatnie pokolenie samochodów w tzw. cyfrowy świat, czyli świat łączności, sieciowości, cyfryzacji i digitalizacji. Powyższe zawiera w module – pakiecie firmowych usług cyfrowych MAN DigitalServices. Zespół MAN DigitalServices, projektując usługi cyfrowe, korzysta ze dotychczasowych doświadczeń firmy jako jako producenta pojazdów użytkowych i zarazem musi być mocno nastawiony na (cyfrową) przyszłość. Dlatego przedstawiciele premierowej gamy są niezwykle silnie usieciowieni oraz zdigitalizowani. W rezultacie w przyszłości będą mogli sprostać wszelkim nowym wyzwaniom ucyfrowionej i usieciowionej branży transportowej. Dzisiaj z kolei umożliwiają klientom korzystanie z nich międzysystemowo, w sposób bardziej ekonomiczny, ekologiczny, zrównoważony, bezpieczny i komfortowy oraz przy lepszej integracji systemów. Zespół MAN DigitalServices samodzielnie projektuje całą paletę aplikacji cyfrowych odpowiednio dopasowanych do stale zmieniających się technologii oraz kreujących prawdziwą wartość dodaną.
Po zarejestrowaniu na uniwersalnej cyfrowej platformie RIO usługi te można w prosty sposób codziennie rezerwować i odwoływać za pośrednictwem Marketplace, Webshop – własnego sklepu internetowego z wieloma markami cyfrowej platformy RIO. Korzystając z pięciu działów oferty - kategorii usług: zarządzanie flotą, zarządzanie przeglądami, wykorzystanie pojazdów, wsparcie kierowcy i zarządzanie pojazdami – klient może stworzyć swoje indywidualne portfolio usługowo-serwisowe odpowiednio dobrane do własnych potrzeb.
Podstawę serwisu stanowi bezpłatna usługa MAN Essentials, w przejrzysty sposób gromadząca i podsumowująca wszelkie istotne informacje dotyczące auta. W interwałach do 15 minut manager floty może zobaczyć aktualne miejsce postoju - lokalizację i obsadę kierowców oraz sprawdzić czasy pracy, postoju i średnie zużycie paliwa. Otrzymując przejrzyste zestawienie najważniejszych informacji o samochodzie może przeprowadzić analizę jego wykorzystania. Wiarygodna historia jazdy dla dziesięciu ostatnich dni eksploatacji pomaga w przestrzeganiu prawa.
Kolejne bezpłatne i proaktywne narzędzie zarządzania przeglądami to MAN ServiceCare, zapewniające klientowi dodatkową dostępność pojazdów dzięki predykcyjnemu planowaniu i inteligentnemu łączeniu terminów przeglądów. Informacje te ułatwiają dysponowanie taborem. W takim przypadku właściwy punkt serwisowy MAN wspiera analizę auta oraz koordynację i administrowanie terminami przeglądów. Na platformie RIO klient może sprawdzić status przeglądu, wszelkie terminy, elementy wymagające naprawy oraz zgłoszone szkody – raporty uszkodzeń.
Jeszcze bardziej zaawansowany jest program MAN Maintenance, umożliwiający dokładniejsze zaplanowanie pobytów w warsztacie i na stacjach benzynowych. Za pośrednictwem chmury w każdej chwili klienci mają dostęp do wszelkich informacji o pojeździe istotnych z punktu widzenia jego obsługi. Widzą aktualne na dany dzień wskazania poziomów napełnienia paliwem – stan zbiorników paliwa, oleju silnikowego czy instalacji do czyszczenia szyb. Mogą też bezpiecznie monitorować ustawowe terminy regularnych badań układu spalinowego i przeglądów technicznych lub sprawdzić stan określonych elementów ciężarówki.
Ponadto bardzo pomocna przy kompleksowych i czasochłonnych administrowaniu i archiwizacji danych dotyczących kierowców oraz przy zarządzaniu tymi danymi okazuje się usługa MAN Compliant. Pobierając zdalnie dane z tachografów i kart kierowców, manager floty zawsze uzyskuje szybki dostęp do wszelkich niezbędnych informacji. Dane są bezpiecznie archiwizowane w chmurze w odpowiednim formacie obowiązującym w danym kraju, a funkcja eksportu danych ułatwia prowadzenie niezawodnej i wydajnej dokumentacji na lokalnych nośnikach pamięci/serwerach w celu spełnienia miejscowych wymagań prawnych.
Następne narzędzie – moduł MAN Perform służy do przejrzystej prezentacji w dłuższym okresie wszystkich danych dotyczących pojazdu pod kątem wydajności. Po pierwsze kierownik floty może zobaczyć, jak ekonomicznie kierowca prowadzi pojazd i czy w związku z tym powinien skorzystać ze szkolenia w tym obszarze. Po drugie menedżer może analizować przydatne wartości komparatywne, oceniając jednocześnie wiele ciężarówek. W rezultacie osoby nadzorujące floty mogą prześledzić jazdę każdego kierowcy pod względem ekonomiczności, a zestawienie umożliwia przeprowadzenie wiarygodnej analizy porównawczej kilku pojazdów. Do tego MAN Perform umożliwia monitorowanie wszelkich zmian, na przykład gdy dwóch kierowców wymienia ciężarówki bądź ciężarówki o różnych konfiguracjach jadą tą samą trasą. W miarę upływu czasu ogół tych informacji stanowi dla managera floty dobrą podstawę do doskonalenia swoich kierowców i rozwoju floty.

REKLAMA

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA