REKLAMA

Odpowiedzialność w czasie pandemii

#dbajmyosiebie, czyli wspólna odpowiedzialność w czasie zakupów w sklepach, na stacji paliw czy aptece.

Producent

W nawale informacji, może nam umknąć fakt, że z dnia na dzień, po ogłoszeniu stanu zagrożenia epidemicznego, a potem epidemii, praca sprzedawców stała się społeczną misją. I to nie tylko farmaceutów w aptekach, ale pracowników sklepów czy stacji paliw. Stąd pomysł akcji #dbajmyosiebie. BP i inne sieci handlowe proszą o wzięcie odpowiedzialności za zdrowie całego społeczeństwa. Troskę nie tylko o siebie, ale też o tych, dzięki którym mamy szansę na odrobinę normalności – zakupy, dojazd do pracy czy szanse na dowiezienie zakupów babci. Firmy ze swojej strony wprowadzają wszelkie możliwe rozwiązania chroniące bezpieczeństwo swoich pracowników i klientów.

Stacje paliw to też takie miejsca, które muszą prowadzić działalność, by gospodarka funkcjonowała. W dobie dzisiejszych ograniczeń ich rola jeszcze się zwiększyła, są ogniwem, niezmiernie ważnym, dla funkcjonowania całej gospodarki. Od początku marca niemal każdy dzień przynosi zmiany na stacjach – wchodzą kolejne procedury, zabezpieczenia mające wpływ na bezpieczeństwo. Np. na wszystkich stacjach sieci BP są zamontowane ekrany poliwęglanowe oddzielające strefę kasową od Klientów. Projekt ich wdrożenia był ekspresowy

– od powstania pomysłu do realizacji minęło zaledwie kilka dni. Wprowadzone zostały także ograniczenia ilości klientów mogących przebywać jednorazowo na terenie sklepu. Klienci powinni robić zakupy w maseczkach i rękawiczkach. Pojawiły się także prośby o zachowanie bezpiecznej odległości między sobą i dokonywanie transakcji bezgotówkowych. Wprowadzono zasadę częstych dezynfekcji pistoletów przy dystrybutorach czy wybranych elementów myjni.

Czas kryzysu to czas na wsparcie i troskę o słabszych.

          W tej szczególnej sytuacji BP i inne koncerny paliwowe wspomagają w pracy tych bez, których wiele działań i aktywności byłoby utrudnionych lub wręcz niemożliwych

BP wspiera swoich Partnerów Społecznych. Firma rozszerzyła współpracę z PAH w ramach akcji Pajacyk przekazując dodatkowe paliwo na akcję #pajacykbezprzerwy, aby dzieci, mimo zamkniętych szkół, miały szansę na ciepły posiłek. Wzorem globalnych działań BP polski oddział przekazał paliwo dla szpitali jednoimiennych oraz oferował darmową kawę służbom mundurowym. W tych nadzwyczajnych warunkach, związanych z epidemią koronawirusa w Polsce, tegoroczna edycja akcji Pola Nadziei, którą BP wspiera od lat,będzie prowadzona on-line, z elektroniczną kwestą dla hospicjów.BP wspiera Pola Nadziei poprzez komunikację za pośrednictwem social mediów oraz przekazując darmowe paliwo na dojazd do pacjentów, przebywających w domach. (ww)

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA