REKLAMA

Opancerzony furgon na podwoziu z napędem na wszystkie koła KrAZ-5233HE w służbie ukraińskich żołnierzy

Opancerzony furgon (BKF) na podwoziu samochodu KrAZ-5233NE stanowi kolejny rezultat współpracy przy produkcji specjalnych wyrobów PJSC „AvtoKrAZ” z PJSC „Naftoavtomatika”.

Producent

Furgon zamknięty wykonano z pancernej stali z izolacją termiczną na 2-osiowym, terenowym podwoziu samochodowym KrAZ-5233 HNE z klasyczną kabiną i wyłącznie pojedynczym ogumieniem. Służy on do ochrony personelu, sprzętu, broni i amunicji, mienia wojskowego, dokumentacji, sprzętu przeciwpożarowego czy sprzętu do zapobiegania negatywnym skutkom zanieczyszczenia środowiska. Może być stosowany w odmiennych warunkach klimatycznych i terenowych, w tym w dowolnym miejscu.
Według przedstawicieli klienta nadwozie, strukturalnie podzielone na dwie komory, to produkt uniwersalny, w szczególności do aranżacji skomplikowanej komunikacji sprzętowej. Ostatnio ten specjalny pojazd został sprawdzony i zaakceptowany przez wojsko, co potwierdziło jego zgodność z wymaganiami zestawów dokumentacji projektowej i technologicznej. BKF jest zaprojektowany do instalowania sprzętu potrzebnego do wykonywania zamierzonych zadań. Obejmuje: furgon (nadwozie i poszyciem ochronnym); system klimatyzacji (klimatyzacja na dachu); system grzewczy (podgrzewacz oleju napędowego); system wentylacji (filtr wentylacyjny); trzy skrzynie na bagaż; górny panel (na dachu) zapewniający miejsce – powierzchnię na umieszczenie wybranych elementów; dwie przesuwane metalowe drabiny; metalową drabinę do podnoszenia na platformie.
Pojazdy wojskowe są wyposażone w system kontroli ciśnienia w oponach, obsługiwany z kokpitu w kabinie, oraz w miejsca do zamocowania broni osobistej kierowcy i pasażerów. Podwozia kołowe KrAZ 4 × 4 i 6 × 6 służą jako nośniki wojskowego sprzętu specjalnego, takiego jak kompleksy bojowe MLRS, sprzęt łączności radiowej, różne kompleksy komunikacyjne, mobilne punkty dowodzenia. Poza tym podwozia te mogą wystąpić jako baza transportowa dla parków mostów pontonowych, warsztatów samochodowych, różnych urządzeń inżynieryjnych - stacji paliw, cystern samochodowych, instalacji dźwigowych.

REKLAMA

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA