REKLAMA

Opel Combo Cargo - Załogowy Cz. 2

Niespełna dwa lata temu miałem okazję testować Opla Combo w wersji Life Obecnie do redakcji na testy trafił bardziej dostawczy wariant o nazwie Opel Combo Cargo – Załogowy. Ten model z pewnością docenią zarówno właściciele małych zakładów jak i duże firmy świadczące usługi remontowe czy interwencyjne - naprawcze.

Opel Combo Cargo Załogowy Bartosz Wojtowski

W trakcie jazd testowych samochód zachowywał się przewidywalnie w porę sygnalizując swoim zachowaniem zbliżanie się do granicy bezpieczeństwa. Ciasne zakręty pokonywałem z dużą większą prędkością niż zakładałem. Nierówności wzdłużne pokonywał samochód dosyć cicho natomiast z poprzecznymi było gorzej; tył trochę nerwowo podskakiwał i przenosił dźwięki do wnętrza samochodu. W przypadku Combo Life tak nie było, ponieważ nadkola były obudowane osłonami z tworzywa sztucznego i wygłuszone; tutaj zabrakło tego elementu. W układzie przeniesienia napędu zamontowano ośmiostopniową skrzynię biegów sterowaną za pomocą pokrętła. Zmiana przełożeń odbywała się płynnie bez szarpnięć nawet przy mocnym wciśnięciu pedału gazu. Szybkość zmiany przełożeń jak dla samochodu użytkowego w zupełności na wystarczającym poziomie. Nie chodzi przecież o to, żeby ładunek w luku bagażowym przesuwał się przód i w tył co skrzyżowanie. Ale jeśli ktoś lubi sprint w mieście ze skrzyżowania polecam spróbować zmiany biegów łopatkami przy kierownicy – na ich przyciśnięcie przekładnia reaguje szybką zmianą przełożenia. W testowanym egzemplarzu źródłem mocy była wysokoprężna jednostka o pojemności 1500 cm³ osiągająca 130 KM mocy oraz maksymalny moment obrotowy 300 Nm przy 1750 obr/min.
Spalanie podczas jazd testowych wyniosło:
W mieście 8,6 l na 100 km. Na trasie przy prędkości 90 km/godz. – 4,6 l/100 km, przy 100 km/godz. – 6,0 l/100 km a przy a przy 110 km/godz. – 7,3 l/100 km.
Wersja załogowa Opla Combo dobra będzie w firmach wykorzystujących kilkuosobowe brygady remontowe. W samochodzie jest miejsce dla pięciu osób. W przestrzeni ładunkowej zmieści się sprzęt jak i niezbędne materiały. Model sprawdzi się też jako samochód dla drobnych rzemieślników, firm jednoosobowych, dla hodowców zwierząt, gdy trzeba dowieźć trzeba karmę albo przewieźć zwierzęta na wystawę czy targowisko. Kurierzy raczej wybiorą wersje XL ze względu na większą ładowność w kg.

REKLAMA

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA