REKLAMA

Ostatnie sukcesy Tatra Trucks na rynku wojskowym

W tym roku TATRA TRUCKS wygrała kilka dużych zamówień wojskowych. Na podstawie niedawno zawartej umowy ponad trzysta samych podwozi zostanie dostarczonych do Jordanii. Na podstawie już podpisanych zamówień TATRA TRUCKS będzie stopniowo dostarczać jordańskim klientom łącznie 328 2-osiowych podwozi o wartości ponad 1 miliarda CZK.

W bieżącym roku jest realizowany największy i najważniejszy projekt producenta z Kopřivnice, a liczba zamówionych samochodów wciąż rośnie. Petr Hendrych, dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu TATRA TRUCKS, powiedział „Dostarczymy do Jordanii różne modyfikacje podwozi TATRA FORCE 4x4, gdzie lokalny partner biznesowy zainstaluje specjalne zabudowy wojskowe, aby zaspokoić potrzeby klientów końcowych”.

W fazie wstępnej czeski podmiot dostarczy prawie 100 podwozi, a pozostała część będzie przekazana w drugiej połowie tego roku. 2-osiowe podwozie z linii FORCE 4x4 nadaje się jako nośnik dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej 19000 kg i otrzyma silniki Cummins o mocy maksymalnej 276 kW, w pełni automatyczną skrzynię biegów oraz centralny system pompowania opon.
Przy tym już w ubiegłym roku firma dostarczyła do Jordanii prawie 150 podwozi, więc tegoroczna udana współpraca z jordańskimi partnerami biznesowymi ulega systematycznemu wzmocnieniu Specjaliści z Kopřivnice wraz z jordańskimi partnerami pracują też nad dalszym rozwojem podwozi i nowych wariantów, co stanowi zapowiedz dalszych dostaw w nadchodzących latach.

REKLAMA

Oprócz kontraktów dla Jordanii, przedsiębiorstwo pracuje obecnie nad innymi dużymi projektami dla Sił Zbrojnych Republiki Czeskiej i dla sił zbrojnych innych państw. Na przykład na ostatnich targach IDET 2019 przedstawiciele Ministerstwa Obrony Republiki Czeskiej i TATRA TRUCKS podpisali umowę na 31 wojskowych ciężkich pojazdów terenowych do transportu kontenerów o wartości około 500 milionów CZK, z możliwością zakupu dodatkowych 30 samochodów. W tym miesiącu Ministerstwo Obrony podpisało również umowę na dostawę 62 pojazdów opancerzonych TITUS, w których budowie – jako dostawca specjalnego zmodyfikowanego podwozia, z osiami w układzie 1+1+1, także będzie uczestniczyć TATRA TRUCKS.

Kolejnym ważnym rynkiem zbytu jest Turcja, gdzie firma odniosła ostatnio sukces w sferze swoich aut wojskowych. Tegoroczne zamówienie na 29 podwozi FORCE 8x8 stanowi jego pierwszą jaskółkę. Tym bardziej, że najbardziej uznani i zaawansowani technologicznie wytwórcy walczą o zdobycie zamówień ze strony tureckich sił zbrojnych, a strona turecka zawsze wymaga najwyższej jakości. Powyższe sprawia, że dotychczasowy sukces biznesowy Tatry jawi się jako jej wielkie osiągnięcie Poza tym czeski wytwórca uczestniczy w innych przetargach organizowanych przez tamtejszą armię, głównie na wersje logistyczne, ciągniki do naczep, warianty ratownicze i specjalne nadwozia.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA