REKLAMA

Partnerstwo i hybrydy: nowy standard w miejskiej logistyce Cz.1

Ścisła współpraca i partnerstwo są niezbędne do opracowywania nowych rozwiązań logistycznych w dzisiejszych i przyszłych miastach.

W Holandii Scania, HAVI i SUEZ łączą siły, aby łańcuch dostaw McDonald był jeszcze bardziej zrównoważony.
Irma van Hoof, w zacisznej uliczce w centrum Den Bosch, czeka na pojazd z zaawansowaną technologią. Wraz z mężem Hansem jest właścicielem i operatorem jednej z najstarszych restauracji McDonald's w Holandii. Biznes idzie dobrze i uwielbia swoją pracę. Ale w ostatnich latach starzejąca się dzielnica narzeka na hałas i opary pochodzące z pojazdów, które obsługują jej lokale. Ale ta sytuacja już uległa zmianie. Hybrydowa ciężarówka stojąca z tyłu w zaułku jest cicha i czysta. Jest również zaprojektowana do zarządzania odpadami, podczas jednego postoju gromadząc oddzielnie osiem różnych resztkowych odpadów: kartony, plastik, PET, odpady organiczne, fusy z kawy, aluminium, olej do smażenia i typowe odpady nienadające się do recyklingu. Irma mówi „To dla nas wielka zmiana, ta nowa ciężarówka hybrydowa. Od wielu lat prowadzimy naszą działalność w centralnej Den Bosch. W tym czasie widzieliśmy, jak nasze centrum miasta zmienia się w bardziej zrównoważone miejsce. A ten pojazd to na pewno przyszłość.”

REKLAMA

Następny krok

W Holandii firma SUEZ zajmująca się odpadami i recyklingiem oraz firma logistyczna HAVI od ćwierć wieku świadczą usługi na rzecz McDonald's, stale pracując nad poprawą zrównoważonego rozwoju łańcucha przepływow logistycznych odpadow. Ponadto Scania i HAVI współpracują w celu zmniejszenia śladu ekologicznego logistyki McDonald's. W 2017 roku podpisali międzynarodową umowę mającą na celu zmniejszenie liczby pojazdów napędzanych olejem napędowym poprzez przejście na wersje hybrydowe lub zasilane gazem.
Wprowadzenie hybryd Scania stanowi kolejny krok dla obu partnerstw.

Trudne podejście

Podobnie jak Scania, SUEZ potrzebuje partnerów, którzy przodują w ciągłym rozwoju nowych, zrównoważonych rozwiązań transportowych i logistycznych.
„Mamy ambitne podejście” - mówi Iwan te Winkel, dyrektor ds. floty i logistyki w SUEZ Netherlands. „Aby rozwinąć naszą flotę pojazdów, bardzo ważni są dobrzy partnerzy. Na przykład możemy rzucić wyzwanie Scanii z naszymi konkretnymi wymaganiami, a Scania zaproponuje opcje, których potrzebujemy, aby zapewnić bardziej zrównoważoną przyszłość. Naprawdę wierzę, że partnerstwo jest warunkiem wstępnym zrozumienia, co przyniesie przyszłość w zakresie zrównoważonego rozwoju. ”

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA