REKLAMA

Pekkeriet Dalfsen wybiera TATRA Phoenix 8 × 8

30 stycznia Pekkeriet Dalfsen otrzymał 4-osiowy model TATRA Phoenix 8x8 w kompletacji specjalnie przygotowanej na rynek niderlandzki.

W związku z tym wariant ten wyróżniają przede wszystkim:

REKLAMA
  • zwiększony rozstaw osi trzecia – czwarta, wskutek czego zgodnie z tamtejszymi przepisami dopuszczalna masa całkowita wersji 4-osiowej może wzrosnąć do 46000 kg;
  • koła osi ostatniej – czwartej – skręcane przeciwbieżnie w stosunku do przednich kół kierowanych dwóch pierwszych osi, w celu poprawy manewrowości, w tym redukcji promienia skrętu.

Poza tym – dla dalszej poprawy i tak doskonałej dzielności terenowej – mobilności taktycznej – na kołach wszystkich osi założono wyłącznie pojedyncze ogumienie. Auto charakteryzują także silnik DAF Paccar MX-13 w nastawie o mocy maksymalnej 480 KM, krótka, dzienna kabina oraz ładowność przekraczająca 30000 kg.
Generalnie, jak wskazuje Tatra Nederland – niezależny agent – dystrybutor ciężarówek Tatry w Niderlandach, Phoenix 8x8 dla Pekkeriet Dalfsen to silny i elastyczny samochód terenowy z silnikiem Euro 6, który poradzi sobie podczas pokonywania niemal każdych bezdroży. Ten typ 8x8 jest dostarczany w fabrycznym wykonaniu o dopuszczalnej masie całkowitej 46000 kg. Zastosowane w nim samo unikatowe podwozie TATRA, z centralną rurą nośną i wszystkimi półosiami wahliwymi w niezależnym zawieszeniu pneumatycznym, udanie połączono z kabiną DAF CF i silnikiem PACCAR. Dzięki w pełni pneumatycznemu zawieszeniu istnieje opcja sterowania poziomującego, polegającego na zmianie wysokości podwozia przy wszystkich osiach – względem położenia neutralnego i tym samym względem gruntu. Przy czym Tatra Nederland podaje, że egzemplarz ten ma też hydrauliczną kontrolę poziomu – tzn. funkcję wypoziomowania. W rezultacie, zanim kierowca rozpocznie rozładunek w nierównym terenie, może wyregulować – wypoziomować podwozie.

W tym przypadku nadwozie w postaci wywrotki dostarczyła lokalna firma Vossebelt.

Sam Pekkeriet to wszechstronny i elastyczny podmiot działający zarówno w rolnictwie, jak i transporcie, dzięki zespołowi około 35 pracowników będący w stanie wykonywać najróżniejsze zadania.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA