Pierwsza seryjna elektryczna ciężarówka Tevva zjeżdża z linii montażowej

Elektryczne i wodorowe ciężarówki Tevva przechodzą testy w różnych warunkach klimatycznych i trafiają do próbnej eksploatacji u pierwszych klientów

Tevva Producent

Tevva zakończyła montaż swojej pierwszej seryjnej, 7,5-tonowej elektrycznej ciężarówki z akumulatorem. Pojazd zjechał z linii montażowej w Tilbury w hrabstwie Essex, gdzie został przekazany Kinaxia Logistics, wiodącej grupie logistycznej działającej w sektorze transportu, magazynowania i realizacji zamówień w Wielkiej Brytanii.

7,5-tonowa elektryczna ciężarówka akumulatorowa jest pierwszą z serii pojazdów użytkowych firmy Tevva, w tym 7,5- i 12-tonowej ciężarówki z napędem na wodór oraz 19-tonowego modelu pojazdu koncepcyjnego zasilanego energią elektryczną, który został zaprezentowany na targach IAA Transportation w Hanowerze.

7,5-tonowa elektryczna ciężarówka akumulatorowa oferuje zasięg do 180 km (110 mil), podczas gdy 7,5-tonowa elektryczna ciężarówka zasilana wodorem ma zasięg do 440 km (272 mil) dzięki technologii wydłużania zasięgu. Ciężarówki Tevva, dostępne zarówno z kierownicą po lewej, jak i po prawej stronie, zapewniają przodujące w swojej klasie połączenie możliwości i efektywności kosztowej ciężarówki o średniej ładowności przy zerowej emisji z rury wydechowej, jednocześnie oferując odporność i pewność eksploatacyjną, zabezpieczaną przez tradycyjne ciężarówki na paliwa kopalne. Pojazdy przeszły szeroko zakrojone testy. Tevva Truck zakończył próby w upalnej pogodzie w Sierra Nevada w Hiszpanii, gdzie pojazd z pełnym ładunkiem (2,5 tony ładunku) wielokrotnie wspinał się na wysokość ponad 2500 metrów. Nie było tutaj wyraźnego spadku osiągów, analogicznie gdy ciężarówka została poddana sprawdzianom 300 km na północ od koła podbiegunowego w Finlandii w ramach testów w niskich temperaturach. Ciężarówki Tevva przejechały prawie pół miliona kilometrów podczas testów floty w rzeczywistych warunkach. Montaż ciężarówek odbywa się w zakładzie produkcyjnym Tevva w Tilbury. Firma jest zaangażowana w filozofię „buduj tam, gdzie sprzedajemy”.

Kinaxia Logistics planuje przetestować pierwszy pojazd elektryczny Tevva jako element swojej ogólnej strategii ograniczania negatywnego wpływu na środowisko. Pojazd ten będzie objęty całodobową obsługą klienta ze strony Tevva. Dyrektor generalny i założyciel Tevva, Asher Bennett, powiedział: „Z dumą ogłaszamy kolejny ważny kamień milowy w historii naszej firmy, gdyż pierwsza seryjna ciężarówka Tevva zjeżdża z naszej linii montażowej. Dziękuję całemu zespołowi, który niestrudzenie pracował nad osiągnięciem tego celu. Wierzymy, że nasze pojazdy akumulatorowe i zasilane podwójnymi źródłami energii zmienią oblicze sektora transportowego oraz pomogą firmom i krajom osiągnąć cele zerowej emisji netto. Cieszymy się również, że Kinaxia Logistics dołączyła do nas w tym przedsięwzięciu i podziela naszą wizję dekarbonizacji sektora transportowego”. Simon Hobbs, dyrektor generalny Kinaxia Logistics, dodał zaś „Jako duża i rozwijająca się organizacja transportowa nieustannie poszukujemy sposobów na poprawę naszych wyników w zakresie ochrony środowiska, w szczególności w zakresie emisji CO2. Przez lata wdrożyliśmy kilka środków, w tym lepsze wykorzystanie pojazdów, szkolenie kierowców i testowanie różnych rodzajów paliwa. W wyniku naszej współpracy z Tevva mamy możliwość przetestowania naszego pierwszego pojazdu elektrycznego, co stanowi kolejny element naszej ogólnej strategii ograniczania wpływu na środowisko. Jesteśmy bardzo wdzięczni firmie Tevva za udostępnienie tej możliwości i cieszymy się, że możemy przetestować ciężarówkę i dokładniej zbadać tę opcję. Uczestnictwo w projekcie i praca z zespołem Tevva były przyjemnością. Życzymy im samych sukcesów wraz z wprowadzeniem pojazdu na rynek”.

Zobacz również:
WYBRANE DLA CIEBIE

NOWE TECHNOLOGIE

MAN eTruck: przygotowany do produkcji wielkoseryjnej Cz.2

Pierwsza międzynarodowa prezentacja na targach IAA Transportation 2022 nowej elektrycznej ciężarówki MAN jako prototypu seryjnego. Produkcja 20 sztuk prototypów eTruck w ramach przygotowań do nowej linii produkcji mieszanej w Monachium. Doradztwo 360 stopni eMobility Consulting wspiera klientów MAN w przejściu na pojazdy elektryczne

CIĘŻARÓWKI

MAN eTruck: przygotowany do produkcji wielkoseryjnej Cz.1

Pierwsza międzynarodowa prezentacja na targach IAA Transportation 2022 nowej elektrycznej ciężarówki MAN jako prototypu seryjnego. Produkcja 20 sztuk prototypów eTruck w ramach przygotowań do nowej linii produkcji mieszanej w Monachium. Doradztwo 360 stopni eMobility Consulting wspiera klientów MAN w przejściu na pojazdy elektryczne

NOWE TECHNOLOGIE

Twente Milieu inwestuje w siedem elektrycznych Scanii z konstrukcją systemu załadunku od tyłu do zbiórki odpadów z gospodarstw domowych

Twente Milieu NV podpisało umowę z Terberg Matec Nederland BV i Scanią Nederland B.V. jako podwykonawcą na dostawę siedmiu nowych, całkowicie elektrycznych (BEV) ciężarówek Scanii. Terberg Matec Nederland BV wyposaża pojazdy z systemem załadunku tylnego do zbiórki odpadów z gospodarstw domowych. Siedem aut zostanie dostarczonych w ciągu czterech lat.

NOWE TECHNOLOGIE

Kaunis Iron przewozi rudę za pomocą 74-tonowego zestawu z ciężarówką elektryczną

Kaunis Iron dużo inwestuje w transport rudy żelaza, który staje się wolny od paliw kopalnych. Teraz wiadomo, że zelektryfikowany sprzęt o masie całkowitej 74 ton będzie testowany w 2023 roku.

REKLAMA