Pierwszy 16 tonowy w 100% elektryczny samochód ciężarówki Renault Trucks D jeździ brytyjskich drogach dla sieci piekarniczej Warburtons

Warburtons, największa marka piekarnicza w Wielkiej Brytanii, wprowadza do eksploatacji swoją pierwszą 16-tonową w 100% elektryczną ciężarówkę - Renault Trucks D Z.E.

Renault Trucks D Producent

Pojazd, pomalowany w wyraźne pomarańczowe barwy Warburtons i noszący dumny napis „Nasze elektryczne ciężarówki to najlepsza rzecz od czasów krojonego chleba”, dołącza do pozostałej części floty firmy produkującej chleb i działającej w piekarni w Enfield.

REKLAMA

Renault Trucks D Z.E., na jednym ładowaniu mogący przejechać do 150 km, może przewieźć około sześciu ton chleba i pieczywa do wielu lokalizacji w Londynie. Ten w pełni elektryczny model bez ponoszenia opłat kwalifikuje się do użytku w stołecznej strefie Ultra Low Emission Zone i Congestion Charge Zone, a jego zerowa emisja z rury wydechowej i niski poziom hałasu ulicznego sprawiają, że idealnie nadaje się do miejskich dostaw, realizowanych przez Warburtonów.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA