REKLAMA

Pierwszy DAF XF FAW 8x4 dla Kemp Schalkwijk BV

Kemp Schalkwijk BV, specjalista w zakresie kształtowania i projektowania krajobrazu oraz pielęgnacji drzew, ma w tym zakresie niemałe doświadczenie. Do tej firmy dealer TB Truck & Trailer Service w Vianen dostarczył pierwsze 4-osiowe podwozie DAF z serii XF w wykonaniu FAW. Ta najcięższa wersja stanowi najnowszy dodatek do linii XF i jest już dostępna. To ciężarówka 8x4 z zawieszeniem powietrznym oraz dwiema napędzanymi osiami wchodzącymi w skład tylnego tridemu i z samosterującą tylną osią wleczoną, zapewniającą znacznie mniejszy promień skrętu.

DAF XF FAW Producent

DAF XF FAW dla Schalkwijk

Bart Kemp – dyrektor i właściciel – mówi „Ta ciężarówka okazuje się idealna do naszej pracy. Nie zawsze wystarczy skrętna przednia oś. Dzięki dodatkowej kierowanej tylnej osi skręcanie staje się znacznie łatwiejsze. Z pewnością przy dużych obciążeniach na nieutwardzonych powierzchniach, tym bardziej, że to nasz regularny obszar roboczy. Liczy się również korzystniejszy rozkład masy. W ten sposób nie przekroczymy maksymalnego dopuszczalnego nacisku na oś”.
Kemp Schalkwijk BV używa nowego XF 530 FAW do transportu kontenerów, często z tyłu – na tylnym zwisie z żurawiem i chwytakiem do załadunku i rozładunku. Ciężarówka i ładunek regularnie osiągają masy maksymalne. Auto zazwyczaj ma bowiem dużo do zabrania. Dlatego zresztą klient wybrał kompletację z silnikiem o mocy 530 KM. Silnik pracuje także wiele godzin, podczas załadunku i rozładunku z WOM napędzając żuraw hydrauliczny.

REKLAMA

Niezawodność i serwis

„Niezawodność i serwis mają dla nas większe znaczenie niż tylko najniższe możliwe zużycie. Mamy dobre doświadczenia z firmą DAF. Obsługa sprzedawcy TB w Vianen jest bardzo miła. Dlatego wybraliśmy DAF-a. Kierowca musiał się trochę przyzwyczaić. Po raz pierwszy jeździ tą marką, ale już bardzo mu się to podoba. Zautomatyzowana skrzynia biegów (Traxon - red) przełącza się bardzo komfortowo. Wyposażyliśmy go również w niezbędne akcesoria i dodatki. Jeśli spędzasz za kierownicą 100 000 kilometrów rocznie, potrzebujesz ciężarówki, która Ci odpowiada”.
Kemp Schalkwijk BV ma teraz cztery ciężarówki DAF. Marka jest we flocie od ponad dwudziestu lat. Dobrą wartość łączy z ceną, niezawodnością i obsługą, a DAF osiąga dobre wyniki na wszystkich tych frontach. Kemp „Działamy w szerokim zakresie kształtowania krajobrazu, projektowania krajobrazu, zarządzania i konserwacji. Kontrolujemy cały cykl od sadzenia drzew i krzewów, przez pielęgnację zieleni, aż po rozdrabnianie gałęzi i pni drzew włącznie. Jesteśmy idealnym partnerem dla gmin, województw, zarządów wodnych, organizacji zajmujących się ochroną przyrody i krajobrazu, instytucji i firm. Osoby prywatne też regularnie korzystają z naszej wiedzy ”. Kemp Schalkwijk B.V. duży nacisk kładzie na zrównoważony rozwój i proces biznesowy, możliwie neutralny pod względem emisji CO2. Od kilku lat firma posiada certyfikat poziomu 3 w skali wydajności CO2.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA