REKLAMA

Początek drogi do Tokio – Volkswagen Samochody Dostawcze prezentuje aktualny skład drużyny kolarstwa górskiego

W drodze do Tokio – trwają intensywne przygotowania do igrzysk olimpijskich w Tokio. To jeden z najważniejszych celów zespołu Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, a właściwie Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team. Wraz ze zmianą identyfikacji wizualnej marki, która weszła w życie pod koniec 2019 roku, doszło bowiem do zmiany nazwy drużyny właśnie na Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team.

Wśród zawodników połączenie mieszanki doświadczenia z młodością ma w olimpijskim sezonie 2020 przynieść sukcesy zespołowi zarówno na krajowym podwórku, jak i na arenie międzynarodowej.

Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio to jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych w 2020 roku. Wśród wielu dyscyplin prezentowanych na zawodach znajduje się też kolarstwo górskie. Do tak wymagającej konkurencji przygotowują się zawodnicy Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team, tym samym wyznaczając sobie cel na ten rok. Magda Piekarczyk, kierownik komunikacji marketingowej i PR marki Volkswagen Samochody Dostawcze, ocenia „To będzie bardzo intensywny czas dla całej drużyny, będziemy mocno trzymać kciuki, aby nasi zawodnicy wywalczyli kwalifikacje na Igrzyska Olimpijskie”.

REKLAMA

We wrześniu 2019 roku, wraz ze zmianą identyfikacji wizualnej Volkswagen Samochody Dostawcze, nastąpiła także zmiana nazwy marki. W związku z tym nazwa drużyny Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team od dziś brzmi Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team. Magda Piekarczyk podkreśla „Wprowadzenie zmiany w nazwie drużyny wydaje się być oczywistym z uwagi na wprowadzenie nowej identyfikacji wizualnej i zmiany nazwy marki na rynku polskim. Wprowadzi to spójność w komunikacji dla fanów drużyny i klientów marki”.

Poza tym duże transfery lubią ciszę – tak mawia się w środowisku sportowym o ważnych ruchach personalnych. Taka sytuacja wystąpiła również w przypadku Marka Konwy, który po roku przerwy wrócił do barw Volkswagen Samochody Dostawcze. Jego celem na rozpoczęty właśnie sezon będzie odzyskanie koszulki mistrza Polski cross country oraz awans na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Maciej Zabłocki, menedżer zespołu, opisuje „Marek to zawodnik, którego nie trzeba przedstawiać, jego sukcesy mówią same za siebie. 27 koszulek Mistrza Polski, zarówno w olimpijskiej formule cross country, jak i w kolarstwie przełajowym, występ na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie, Wicemistrzostwo Świata MTB w 2011 roku – to sukcesy, jakich może pozazdrościć Markowi większość polskich kolarzy górskich. W 2011 roku był trzeci w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata MTB do lat 23”.

W najbliższym sezonie barwy Volkswagen Samochody Dostawcze nadal będą reprezentować Stanisław Nowak i Piotr Kryński, odpowiednio tegoroczny mistrz i wicemistrz Polski do lat 23 w kolarstwie przełajowym z zawodów w Szczekocinach. Nową twarzą będzie z kolei zaledwie 16-letni Krzysztof Klimek, mistrz Polski kat. junior młodszy w cross country. Przy tym zawodnikiem, który w tym sezonie zdaje się sprawić wiele niespodzianek, jest Filip Helta, aktualny mistrz kraju do lat 23, rozpoczynający współpracę z drużyną. Maciej Zabłocki dodaje „Filip przechodzi z wieku młodzieżowca do elity. Liczymy, że wniesie do zespołu wiele młodzieńczej energii i entuzjazmu, lecz jednocześnie pamiętajmy, że jest to zawodnik bardzo silny i zdolny już teraz do zwycięstw w zawodach najwyższej rangi. Filip wpisuje się w naszą strategię stawiania na młodych zawodników”.

Z kobiecej części zespołu o wyjeździe na Igrzyska Olimpijskie poważnie może myśleć Aleksandra Podgórska, aktualna wicemistrzyni Polski cross country, do bardzo dobrych zaliczająca pierwszy sezon w barwach Volkswagen Samochody Dostawcze. Tytuł Wicemistrzyni Polski, 12. miejsce na Mistrzostwach Europy, wielokrotnie zajmowane pozycje na podium w wysokiej rangi zawodach UCI. Maciej Zabłocki uzupełnia „Bardzo nas cieszy to, jak rozwija się talent Oli, która należy do ścisłej czołówki Polski i ma realne szanse na wyjazd do Tokio”.

Wśród pań barwy Volkswagena będą też reprezentować Anna Urban, jedna z bardziej doświadczonych zawodniczek w polskiej i europejskiej czołówce maratonów MTB, oraz Zuzanna Krzystała, prawdziwe objawienie ostatnich miesięcy w polskim kolarstwie górskim. Menedżer zespołu komentuje „Zuza bardzo szybko z poziomu amatorskiego wzniosła się na poziom pozwalający rywalizować w najważniejszych krajowych zawodach, a jak pokazują ostatnie Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym, może zdobywać tytuły mistrzowskie. Czy będzie czarnym koniem sezonu 2020? Jej siła, zaangażowanie i kultura pracy mogą sprawić, że Zuza będzie walczyć w czołówce każdych zawodów w Polsce. Możemy pochwalić się skompletowaniem składu, który stanowi ciekawą mieszankę doświadczenia i młodości i już gwarantuje wysoki poziom sportowy”.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA