REKLAMA

Początek regularnych kursów elektrycznych autobusów Volvo w Lejdzie w Holandii

5 elektrycznych autobusów Volvo rozpoczęło regularne kursy w mieście Lejda w Holandii. Autobusy te stanowią część zamówienia złożonego przez firmę Arriva na 23 w pełni elektryczne modele szwedzkiego koncernu.

Producent
Fot. Producent

Międzynarodowe przedsiębiorstwo transportu publicznego Arriva, działające w 14 krajach Europy, jest jednym z liderów we wprowadzaniu alternatywnych technologii napędowych. Zamówienie na 23 w pełni elektryczne autobusy Volvo zostało złożone w czerwcu 2018 roku. Wariant ten wraz ze stacjami ładowania ABB stanowi kompletne i precyzyjnie rozwiązanie dopasowane do potrzeb miasta, już teraz funkcjonujące na pierwszych trasach. Do sierpnia Lejda zostanie natomiast wyposażona w całkowicie zelektryfikowany system autobusów miejskich.

REKLAMA

Bas Dubois – dyrektor Volvo Buses Benelux – powiedział „Cieszymy się, że we współpracy z Arriva stworzyliśmy nasz pierwszy system w pełni elektrycznych autobusów w Holandii. Rozpoczęcie pracy przebiegło sprawnie, nowy system jest już gotowy i działa bez zarzutu. Pokazuje to skuteczność ścisłej współpracy pomiędzy Volvo, firmą ABB i Arrivą, polegającej na tym, że wszyscy pracujemy razem jako jedna organizacja, której celem jest zapewnienie mieszkańcom możliwości bezgłośnego oraz czystego przemieszczania się po Lejdzie” – powiedział.

Frank Muehlon, szef globalnego centrum ABB w zakresie infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych, skomentował „Jako światowy lider w dziedzinie rozwiązań z zakresu ładowania pojazdów elektrycznych, jesteśmy dumni ze współpracy z Volvo i Arrivą, ponieważ dzięki temu wprowadzamy zrównoważony transport w Holandii" – skomentował „Projekt ten stanowi znaczący krok w długofalowym partnerstwie pomiędzy ABB i Volvo, w ramach którego obie firmy od wielu lat pracują nad wspólnym rozwojem elektrycznych rozwiązań autobusowych oraz nad otwartymi standardami dla przyszłości mobilności miejskiej. Cieszymy się, że możemy być zaangażowani w dostarczenie tak przełomowego rozwiązania transportowego dla Lejdy. Martijn van de Weijer, dyrektor regionalny West of Arriva Netherlands, dodał natomiast „Arriva pragnie odgrywać pionierską rolę w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i transformacji energetycznej. Dlatego już w 2010 roku jako jeden z pierwszych dostawców transportu publicznego, zaczęliśmy korzystać z autobusów elektrycznych w mieście Den Bosch. Obecnie wdrażamy autobusy elektryczne w kolejnych regionach, w tym z Volvo, w mieście Lejda”.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA