REKLAMA

Pojazdy specjalne na podwoziu KAMAZ dla Turkmenistanu

Duża partia pojazdów ratowniczo-gaśniczych na 3-osiowym podwoziu z napędem na wszystkie koła KAMAZ-43118 została dostarczona do eksploatacji dla Straży Pożarnej Turkmenistanu.

Producent

Te samochody strażackie dostarczono w ramach podpisanej w 2019 roku Umowy o współpracy pomiędzy KAMAZ PTC a Agencją Turkmenavtoulaglary Ministerstwa Przemysłu i Komunikacji Turkmenistanu, której celem jest zacieśnienie współpracy w zakresie dostaw i obsługi technicznej pojazdów KAMAZ w tym kraju. Umowa przewiduje w okresie od 2019 do 2021 roku dostawę ciężarówek KAMAZ do różnych celów w liczbie 1982 sztuk. Tym razem dostarczono 47 z 74 aut strażackich. Sprzęt będzie używany przez straż pożarną Państwowej Straży Pożarnej w Turkmenistanie.
Specjalną zabudowę zamontowaną na podwoziu KAMAZ-43118 wyprodukował oficjalny partner rosyjskiego potentata - Uralska Fabryka Sprzętu Przeciwpożarowego (Miass). Model ten wyposażono w zbiornik o pojemności ośmiu metrów sześciennych i przeznaczono do dostarczania na miejsce pożaru załogi, sprzętu przeciwpożarowego, wody oraz środka pianotwórczego. Sprzęt znajduje zastosowanie jako samodzielny zespół bojowy lub jako zespół pompowy podczas pracy w „pompowaniu” z jedną lub kilkoma autocysternami podczas gaszenia pożarów wodą czy pianą w budynkach i obiektach przemysłowych. Dzięki podwoziu z napędem na wszystkie koła KAMAZ-43118 pojazdy te mogą być eksploatowane na wszystkich typach dróg oraz w terenie.
Turkmenistan jest jednym z głównych rynków eksportowych KAMAZ. Od 2006 roku do tego państwa dostarczono około 9000 sztuk różnego rodzaju sprzętu transportowego marki KAMAZ. W związku z tym w lipcu 2008 roku w Aszchabadzie uroczyście otwarto Centrum Szkoleniowo-Serwisowe KAMAZ, które ze względu na swoją funkcjonalność pozostaje jednym z największych centrów usługowych w regionie. Oprócz dostaw sprzętu nowej generacji i jego pełnego utrzymania, w tym diagnostyki i remontu, szkolą się tu turkmeńscy specjaliści oraz odbywają się prezentacje nowych modeli samochodów.

REKLAMA

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA