REKLAMA

Połączona przyszłość (connected future) Scanii Cz.1

Wizja Scanii dotycząca przyszłości sektora transportowego obejmuje zintegrowany system, w którym pojazdy autonomiczne i elektryczne są połączone z wieżą kontrolną. Wizja ta polega bowiem na doprowadzeniu do przejścia w kierunku zrównoważonego systemu transportu, tworzącego świat mobilności, który okazuje się lepszy dla społeczeństwa, lepszy dla środowiska oraz bardziej opłacalny dla przedsiębiorców.

Producent
Fot. Producent

Korzystanie z danych w czasie rzeczywistym z podłączonych pojazdów w tym przypadku stanowi jednak nieodzowną podstawę do wdrażania integracji i sieciowości. W związku z tym firma znaczne środki inwestuje w rozwój technologii przyszłości, czy to wykorzystując ogromne możliwości danych w czasie rzeczywistym z podłączonych pojazdów, czy przeprowadzając badania nad samochodami mogącymi korzystać z technologii zelektryfikowanych, alternatywnych paliw lub autonomicznych.

REKLAMA

Ważną wytyczną dla badań stało się stworzenie scenariuszy na przyszłość, które odpowiedzą na pytanie: jak będzie wyglądał system transportowy w 2030 lub 2040 roku? Zdaniem przedstawicieli podmiotu takim kluczowym słowem w tym przyszłym scenariuszu jest wydajność. Tym bardziej, że wydajność i rentowność idą w parze z troską o środowisko oraz rozwój branży transportowej.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA