REKLAMA

Polski Solaris elektryfikuje włoski transport publiczny

W coraz większej ilości miast na świecie władze i mieszkańcy wiedzą, że nie da się wygrać walki o czyste powietrze bez autobusów w pełni elektrycznych. Właśnie duża partia polskich elektrycznych Solarisów trafia do Włoch - do Bergamo i Mediolanu.

Fot. Producent
Fot. Producent

Solaris jest już bardzo dobrze znany we włoskim miastach i ma tam świetną opinię. Na tym wymagającym rynku jeździ już imponująca ilość 850 autobusów z Bolechowa. W poprzednich latach dominowały oczywiście autobusy spalinowe, a obecnie, w dobie globalnej walki o czystsze powietrze, większość zamówień i dostaw to ekologiczne autobusy hybrydowe i elektryczne. Solaris właśnie realizuje dwa takie takie zamówienia na rynek włoski. Niedawno autobusem Urbino 12 Electric Solaris zdobył prestiżowy tytuł "Bus of the Year 2017" i właśnie takie pojazdy zamówiło miasto Bergamo. Do tego klienta pojechało już 12 pojazdów. Są to Urbino 12 Electric napędzane zintegrowanymi z osiami silnikami trakcyjnymi o mocy 2x125kW. Zapas energii elektrycznej jest magazynowany w zestawie baterii typu Solaris High Energy. Ich łączna pojemność to 240 kWh. Dostarczone autobusy to wersja bardzo wygodna dla kierowców - z nowym pulpitem dotykowym, będącym własną konstrukcją Solarisa. Autobusy z tej serii wyposażone są w ładowarki o mocy 40 kW.

REKLAMA

   Poza dostawą do Bergamo kolejna dostawa elektrycznych Solarisów trafia do Mediolanu. Tamtejsze przedsiębiorstwo komunikacyjne ATM Milano od lat kupuje autobusy właśnie w Polsce. Tylko w latach 2014 - 2015 flota polskich autobusów z Bolechowa zwiększyła się w Mediolanie aź o 125 pojazdów. Aktualnie realizowane zamówienie z tego miasta to 10 sztuk - wszystkie w pełni ekologicznej wersji Solaris Urbino Electric. W 2017 roku na rynek włoski Solaris sprzedał aż 225 autobusów. Z Włoch pochodzi też ogromne zamówienie nie na wersje miejskie, ale na pojazdy dalekobieżne - dla rzymskiej firmy Cotral będzie dostarczone aż 360 autobusów InterUrbino.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA