REKLAMA

Pomimo blokady i ograniczeń BharatBenz świętuje nowe etapy produkcji

1000-ny BharatBenz HDT zgodny z BSVI zjeżdża z linii montażowej. Ponad 1500 pojazdów zgodnych z BSVI wyprodukowano pomimo ograniczeń spowodowanych pandemią. Rozpoczęcie produkcji zmodernizowanego, najczęściej zamawianego podwozia – modelu 4228

Producent

W dniu 14 lipca Daimler India Commercial Vehicles (DICV) ogłosił fakt wytworzenia 1000. ciężarówki klasy tonażowej ciężkiej – jednego z ponad 1500 pojazdów zgodnych z BSVI, które firma wyprodukowała w ciągu ostatnich kilku miesięcy, pomimo trwającej blokady. Pan Rajaram Krishnamurthy, wiceprezes ds. marketingu i sprzedaży oraz obsługi klienta, Daimler India Commercial Vehicles powiedział: „Od premiery w styczniu naszej nowej gamy ciężarówek i autobusów BharatBenz zgodnych z BSVI, stale zwiększamy naszą wiodącą pozycję w branży. Potwierdza to teraz, kiedy świętujemy produkcję naszej 1000. ciężkiej ciężarówki zgodnej z BSVI”. Ciężarówka ta to model 3523R, przeznaczony do jednego z ponad 235 punktów kontaktowych w szybko rozwijającej się indyjskiej sieci dealerów BharatBenz.
DICV świętował zatem kolejny kamień milowy w produkcji przedstawicieli swojego zmodyfikowanego modelu 4228R, tradycyjnie będącego jednym z najlepiej sprzedających się wyrobów podmiotu. Mimo też, iż ostatnio produkcja okazała się wyzwaniem dla wielu wytwórców w branży motoryzacyjnej, przez cały czas zakłóceń spowodowanych pandemią COVID-19 DICV pozostał na dobrym kursie. Część tego sukcesu wynika zapewne z ponad 80-procentowego wskaźnika lokalizacji komponentów BSVI. Niemniej MD i dyrektor generalny DICV – Satyakam Arya – ten zrównoważony rozwój przypisuje także kompleksowej opiece świadczonej interesariuszom. Skomentował on bowiem „Jedną z podstawowych wartości DICV jest przekonanie, że„ wspólnie postępujemy ”. Wspieramy naszych interesariuszy w trudnych okresach i świętujemy z nimi w dobrych czasach. Dziś świętujemy te nowe kamienie milowe produkcji zarówno z nimi, jak i dzięki nim”. M.in. firma zapewnia stałe wsparcie swoim klientom, dostawcom, dealerom i pracownikom, dążąc do tego, aby wszystkie zainteresowane strony wyszły z kryzysu silniejsze niż kiedykolwiek. Przykładowo klientom BharatBenz DICV zaoferowała bezpłatne kontrole pojazdów i odkażanie oraz bezpłatne przedłużenia gwarancji. DICV współpracuje również z Hindustan Petroleum Corporation Limited (HPCL), aby wspierać kierowców zostawionych samym sobie przy spełnianiu podstawowych potrzeb, takich jak bezpieczny parking, woda, paliwo, kąpiel i schronienie. Dodatkowo dla dystrybutorów, dostawców i pracowników DICV przeprowadził intensywną kampanię edukacyjną i komunikacyjną. W rezultacie wszystkie główne grupy zainteresowanych stron otrzymały dostosowane instrukcje dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa, filmy instruktażowe i szkolenia internetowe. Szeroko zakrojona inicjatywa zapewnia więc partnerom przedsiębiorstwa narzędzia potrzebne do przezwyciężenia trwającego kryzysu; od wytycznych dotyczących higieny i holistycznych seminariów wellness po rozmowy ekspertów na temat trendów rynkowych oraz spostrzeżeń branżowych – w ten sposób DICV dba zarówno o ludzi, jak i biznes.

REKLAMA

Informacje o pojazdach użytkowych Daimler India

Daimler India Commercial Vehicles (DICV), spółka w 100% zależna od Daimler AG, Niemcy i działająca pod parasolem Daimler Trucks Asia, jest pełnoprawnym graczem na rynku pojazdów użytkowych i jedynym podmiotem Daimler na świecie z marką dedykowaną na rynek wewnętrzny – BharatBenz. DICV produkuje i sprzedaje w Indiach ciężarówki w kategoriach masowych powyżej 9 do 55 ton oraz autobusy BharatBenz, autokary Mercedes-Benz i podwozia autobusowe. Najnowocześniejszy zakład produkcyjny DICV, położony w Oragadam niedaleko Chennai, zajmuje powierzchnię 400 akrów (160 hektarów), w tym zawiera bardzo nowoczesny tor testowy, główną siedzibę firmy i siedziby działów badań i rozwoju oraz szkoleń. Dzięki jednemu ogólnoświatowemu standardowi jakości produkuje jeszcze dla innych marek Daimler Trucks – FUSO, Mercedes-Benz i Freightliner. Wyroby gotowe i części są eksportowane do ponad 50 krajów w Afryce, Azji, Ameryce Łacińskiej i na Bliskim Wschodzie. Ponadto DICV poniósł znaczne całkowite wydatki na inwestycje.

O BharatBenz

W koncernie Daimler AG, wiodącym na świecie producencie pojazdów użytkowych o zasięgu globalnym, marka BharatBenz pełni rolę marki regionalnej, dopasowanej do rynku indyjskiego i wymagań tamtejszych klientów. Po raz pierwszy zaprezentowana w lutym 2011 roku, marka ta została wprowadzona na rynek we wrześniu 2012 roku wraz z wejściem ciężkich pojazdów transportowych. Potem portfolio poszerzono o ciężarówki średniotonażowe (2013), ciężarówki budowlane i górnicze oraz ciągniki (2014) i autobusy (2015). Panindyjska sieć sprzedaży i serwisu BharatBenz, obejmująca ponad 235 punktów, jest stale rozbudowywana. W ciągu ośmiu lat BharatBenz wytworzył ponad 100000 pojazdów, co ważne na niezwykle trudnym rynku.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA