REKLAMA

Pomyślne testowanie elektrycznych autobusów przegubowych Volvo na trasie 16

Koncepcyjne elektryczne autobusy przegubowe Volvo zaczęto testować na odcinkach trasy 16 w Göteborgu w połowie czerwca ubiegłego roku. Jak poszły testy? Czy technologia działa? Co myślą pasażerowie?

Producent

Peter Nordin, koordynator ElectriCity w Volvo Group, ocenia „Do tej pory nasze elektryczne autobusy przegubowe bez większych zakłóceń operacyjnych działały przez ponad 4500 godzin i przejechały łącznie 62 000 kilometrów na jednej z najbardziej ruchliwych tras w mieście. To doskonały wynik”.

W fazie testowej technologia wykorzystywana do ładowania, kontroli i działania była stale sprawdzana, optymalizowana i weryfikowana dla dostarczenia danych wspierających dalszy rozwój produktu. Ostatnia ankieta, w kwietniu 2019 roku przeprowadzona przez operatora miejskiego transportu – Västtrafik, pokazuje, że mieszkańcy Göteborga są zasadniczo bardzo zadowoleni z autobusów elektrycznych. Na przykład 90% pasażerów na trasie 16 uważa, że autobusy elektryczne przyczyniają się do poprawy środowiska miejskiego i są przyjemne w jeździe. Pojazdy te na tej trasie uzyskały również wysokie oceny za częstotliwość odjazdów, krótki czas podróży i czystość na pokładzie.

REKLAMA

Prototypowe przegubowe autobusy Volvo zaopatrzono w szereg rozwiązań technicznych i konstrukcyjnych, które sprawiają, że jazda staje się łatwiejsza i wygodniejsza dla pasażerów. Na przykład autobusy mają czworo podwójnych drzwi, duże pozbawione przeszkód powierzchnie podłogowe oraz ergonomiczne poręcze, uchwyty i oparcia dla osób stojących. Celem jest, aby duża liczba podróżnych mogła szybko i wygodnie wsiadać i wysiadać na każdym przystanku, jednocześnie zapewniając jak największą wygodę podróży. Poza tym wyposażonie obejmuje m.in. Wi-Fi na pokładzie, punkty ładowania telefonu i ekrany z informacjami o ruchu drogowym.

Elektryczne autobusy przegubowe są obsługiwane przez Transdev.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA