Potęga Volvo FH w transporcie i wypożyczaniu kontenerów magazynowych

Firma Lockers Transport & Rental z Apeldoorn niedawno wprowadziła do użytku Volvo FH 10x4. Ciężarówkę tę wyposażono w żuraw Palfinger o maksymalnym momencie siły udźwigu 165 tm, w połączeniu z wysięgnikiem flyjib i wysięgnikiem mechanicznym o łącznej długości 36,5 m i udźwigu 1600 kg. W tym przypadku szczególne dostosowanie, które Volvo Trucks było w stanie dostarczyć we współpracy z dealerem Harbers Trucks i producentem nadwozi HSE, stanowiło powód, dla którego Kisjes zdecydował się właście na takie FH.

Volvo FH Producent

Potęga Volvo FH w transporcie i wypożyczaniu kontenerów magazynowych

FH 10x4 dla Lockers Transport&Rental służy do transportu, podnoszenia i prac montażowych, gdzie wymagany jest specjalny pojazd z hydraulicznym żurawiem załadowczym. Żuraw firmy Palfinger o maksymalnym momencie siły udźwigu 165 tm w połączeniu z wysięgnikiem flyjib i wysięgnikiem mechanicznym daje temu żurawiowi całkowitą długość 36,5 metra i przy tym wysięgu udźwig 1600 kg. W rezultacie auto prawie zawsze jest w stanie samodzielnie umieścić ładunek i wobec tego nie istnieje potrzeba obecności na miejscu dodatkowego żurawia teleskopowego – z ramionami wysuwanymi teleskopowo.

REKLAMA

Manewruj powoli z biegami pełzającymi

Ciężarówka może być używana przez Kisjes nie tylko jako ciągnik z naczepą niskopodwoziową, ale i wyłącznie jako wersja skrzyniowa. W takim przypadku ładunek można umieścić nad podwoziem. Gerbrand Oterdoom, dyrektor Kisjes Transport & Rental, wyjaśnia „Ponieważ furgon jest krótszy niż 10 metrów, możemy również wjechać do Amsterdamu. Ponadto I-Shift z biegami pełzającymi pozwala nam powoli manewrować w miejscach, w których jest ciasno, np. w centrach miast czy na placach budowy. Wykazuje to wiele zalet i sprawia, że ciężarówka staje się wielofunkcyjna”.

Transport i umieszczanie ładunku

FH 10x4 to pierwsza ciężarówka Volvo we flocie Kisjes. Podmiot jest szczególnie zadowolony z indywidualizacji, którą Volvo Trucks było w stanie dostarczyć we współpracy z dealerem Harbers Trucks i firmą zabudowującą HSE. Gerbrand Oterdoom podsumowuje „Pojazd jest wszechstronny nie tylko dzięki doborowi podwozia o odpowiedniej długości i optymalnej masie całkowitej. Optymalny stosunek udźwigu żurawia do żądanej długości oznacza też, że ciężarówka może nie tylko transportować ładunek, ale także go umieszczać. W rezultacie dziewięć razy na dziesięć dodatkowy żuraw nie musi już być na miejscu. To powoduje znaczną różnicę w kosztach i emisji CO2”.

O transporcie i wynajmie kontenerów

Rodzinna firma Kisjes została założona w 1904 roku przez Roelofa Kisjesa, syna kapitana portu i operatora mostu. Odkrył, że wiele ładunków rozładowywanych w porcie nie zostało odebranych i rozpoczął własną działalność. Aby obniżyć koszty, przez lata Kisjes wyspecjalizował się jako firma transportowa, która oprócz przewozu zajmowała się załadunkiem, rozładunkiem i podnoszeniem. W uzupełnieniu do pojazdów bardziej standardowych, Kisjes oferuje teraz pojazdy do bardziej specjalnego transportu. Pojazdy te są często wyposażone w hydrauliczne żurawie załadowcze o różnych udźwigach. Poza rozwiązaniami transportowymi Kisjes proponuje kontenery magazynowe.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA