REKLAMA

Powrót wojskowych pojazdów półgąsienicowych - tzw. halftrack??

Podczas zbliżającej się październikowej konferencji Stowarzyszenia Armii Stanów Zjednoczonych (AUSA) w Waszyngtonie w Milton Manufacturing planuje ujawnić publicznie koncepcyjny pojazd Indomitus

Producent
Fot. Producent

Nowy pojazd zostanie zaprezentowany na stoisku Parker-Hannifin, gdyż Parker-Hannifin Corporation jest partnerem projektowym Milton Manufacturing w tym przedsięwzięciu.

REKLAMA

Indomitus to koncepcja wielofunkcyjnego środka transportu, zaprojektowanego w celu poprawy mobilności w terenie i komfortu jazdy. Jego zasadniczymi wyróżnikami są: integralnie opancerzona wydłużona, czterodrzwiowa kabina załogowa oraz napęd półgąsienicowy - z gąsienicami zamiast napędowych osi tylnych. Tym samym ideowo pojazd ten nawiązuje do koncepcji tzw. half track, stosowanych jeszcze podczas drugiej wojny światowej, a swój największy rozwój notujących w okresie 20-lecia międzywojennego.
Generalnie Indomitus na tym etapie stanowi "stoisko wystawowe" - demonstrator najnowocześniejszych komponentów różnych pochodzących od różnych producentów. Integracja systemów, technologii i komponentów pojazdów wojskowych z kilkunastu podmiotów obejmowała także komponenty i rozwiązania pochodzące od Parker-Hannifin.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA