REKLAMA

Premier Norwegii ochrzciła jedną z pierwszych elektrycznych wywrotek w kraju

Tom Wilhelmsen AS jest pierwszą firmą transportową w Norwegii, która do prac budowlanych używa w pełni elektrycznych wywrotek. Celem firmy jest posiadanie najpóźniej do 2025 roku floty bezemisyjnej.

Volvo Producent

Podczas ceremonii pod Oslo, która odbyła się w dniu 29 października 2020 roku, jedna z pierwszych ciężarówek została ochrzczona przez Ernę Solberg, premier Norwegii.

REKLAMA

Volvo FE Electric

Brak spalin i hałasu silnika przyczyniają się do lepszego środowiska pracy, a kierowcy, którzy już od jakiegoś czasu jeżdżą elektrycznymi ciężarówkami, są bardzo zadowoleni.

W ścisłej współpracy z firmami z branży budowlanej Volvo Trucks opracowało zelektryfikowane rozwiązania transportowe, spełniające wymagania tego sektora pod względem wydajności, pokonywanej odległości, obsługi ładunków i efektywnego wykorzystania pojazdów. Ze względu na brak spalin i hałasu silnika pojazdy elektryczne pomagają tworzyć lepsze środowisko pracy oraz cichsze, czystsze miasta. Roger Alm, prezes Volvo Trucks, mówi „Fakt, że klienci, tacy jak Tom Wilhelmsen AS, mogą używać ciężarówek elektrycznych w celu redukcji wpływu transportu ciężkiego na klimat, ma fundamentalne znaczenie dla naszej pracy nad zrównoważonym transportem. Jest również pozytywnym wydarzeniem, że rządy Norwegii i innych krajów europejskich przyspieszają tempo rozwoju poprzez zapewnienie zachęt dla firm transportowych chcących inwestować w pojazdy elektryczne o mniejszym wpływie na klimat ”.

Tom Wilhelmsen AS posiada teraz trzy wywrotki Volvo FE Electric. Model ten został zaprojektowany, aby sprostać wysokim wymaganiom transportu miejskiego, w tym lekkich prac budowlanych, gospodarowaniu odpadami i dostawom towarów. Ma trzy osie i dopuszczalną masę całkowitą pojazdu do 27 ton. „Zaczęliśmy już używać dwóch ciężarówek i jesteśmy bardzo zadowoleni z niskiego poziomu hałasu i, co najważniejsze, z zasięgu. Kierowcy na początku byli nieco sceptyczni, ale teraz są pod wrażeniem ciężarówek” - mówi Tom Wilhelmsen.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA