[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Premierowy KrAZ-7634E 8x8 dla armii ukraińskiej Cz.1

8 stycznia firma "AutoKrAZ" (АвтоКрАЗ) – jedyny ukraiński producent ciężarówek oglosił, że tego dnia pierwsze z wojskowych premierowych podwozi oznaczonych jako 7634E 8x8 zostało dostarczone do rodzimych sił zbrojnych.

Fot. Producent

Typ 7634E 8x8 to 4-osiowe, typowo militarne podwozie klasy wysokiej ładowności i wysokiej mobilności taktycznej – dzielności terenowej. Jedną z jego cech charakterystycznych jest mocno wysunięta do przodu – praktycznie w całości przed przednią oś – tylna ściana znajduje się na wysokości przedniej powierzchni opon pierwszej osi – specjalna kabina nieopancerzona o zredukowanej wysokości. Wchodzi się do mniej po dwóch stopniach, w tym dolnym umieszczonym dość wysoko – nad osią przednią. Mieści ona dwie osoby i dostała przednią jednolitą szybę o relatywnie dość dużej powierzchni, zapewniającej bardzo dobrą widoczność. Do oczyszczania tej szyby przeznaczono trzy wycieraczki, a jej mycie czy wymianę wycieraczek zdecydowanie ułatwiają dwa wahliwe stopnie – uchwyty na nogi – górny szerszy i dolny węższy, oba zamocowane pod przednią stalową osłoną spodu silnika. Do tego przedni zderzak jest dość wysoki, pośrodku z otworami wlotów powietrza oraz po bokach z prostokątnymi poziomymi światłami głównymi i na narożach pionowymi prostokątnymi kierunkowskazami. Kraz zwraca także uwagę, że wprowadzenie takiej kabiny przyczyniło się do zdecydowanej redukcji wysokości auta – wysokość do górnej powierzchni kabiny określono na 2800 mm, podczas gdy – dla porównania – w przypadku modelu 8,6K KrAZ-7140H6 z klasyczną kabiną wartość tego parametru wynosi 3170 mm. W efekcie z jednej strony zdecydowanemu ułatwieniu ulega przerzut strategiczny tej ciężarówki innymi gałęziami transportu – w pierwszym rzędzie kolejowym i lotniczym – w ładowniach samolotów, z drugiej prostsze i niekiedy de facto możliwe staje się zamontowanie na dachu różnych specjalnych pozycji wyposażenia, takich jak zdalnie bądź manualnie sterowane stanowisko strzeleckie.

REKLAMA

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij