REKLAMA

Premierowy model S-WAY – nowe otwarcie IVECO Cz.16

2 lipca na konwencji, która odbyła się w centrum wystawienniczym IFEMA w Madrycie, IVECO zaprezentowało swojej sieci dealerskiej, sprzedawcom, klientom i przedstawicielom prasy międzynarodowej nową gamę ciężką. Gama ta stanowi następcę serii Stralis – Stralis AS, jest oznaczona jako S-WAY i analogicznie jak poprzednik bazowo służy do obsługi ruchu dalekobieżnego. W tym wielkim dla włoskiego koncernu wydarzeniu ogółem wzięło udział około 1300 osób, a wśród uczestników znaleźli się przedstawiciele takich firm jak Amazon, Shell i Microsoft.

Podczas światowej premiery nowej serii WAY przedsiębiorstwo pokazało jeszcze dwie specjalne koncepcje ciężarówek zorientowane na kierowcę: FIT CAB i MAGIRUS. Obie opracowano na podstawie sugestii klientów, gdyż stanowią one owoc procesu współpracy z ich udziałem.

REKLAMA

FIT CAB to koncepcja koncentrująca się bardziej na kierowcy, z kolei MAGIRUS to koncepcja składająca hołd dziedzictwu firmy, jednocześnie wykazując nastawienie na przyszłość. FIT CAB ukierunkowano więc na poprawę samopoczucia, komfortu oraz zapewnianie najlepszych warunków pracy i możliwości aktywności fizycznej, w ten sposób łagodząc konsekwencje długich godzin jazdy. W kompletacji tej sportowa liberia z logo inspirowanym programami fitness sygnalizuje dodatkową rolę kabiny jako siłowni na kołach z urządzeniami poprawiającymi kondycję kierowcy, stabilność, siłę i ogólną sprawność. Dedykowane haczyki i punkty kotwiczenia są zintegrowane z powierzchnią zewnętrzną, aby pomieścić specjalnie zaprojektowane akcesoria. Chowany przedni schodek może podwoić się – zostać powiększony, aby służyć jako ławeczka treningowa. Wnętrze kabiny wyposażono zaś w sprzęt do ćwiczeń, taki jak zintegrowane na ścianie wielokierunkowe koło pasowe, zamocowany do dachu składany drążek – rozwiązanie z wieloma uchwytami oraz funkcjonalny pakiet obejmujący opaski, suwaki i obciążniki. FIT CAB daje zatem możliwość treningu – samodzielnego uprawianie sportu na postojach podczas wykonywania zadań przewozowych.

Składając hołd swoim dziedzictwu i historii, a jednocześnie mocno patrząc w przyszłość MAGIRUS stanowi zaś innowacyjne podejście do opracowywania ciężarówek wykonanych na zamówienie. Reinterpretuje swoją przeszłość w połączeniu z wyrafinowaniem, pokazując je w nobliwym stylu, naznaczonym przez precyzyjne rzemiosło, w tym dokładnie wykonane elementy MAGIRUS, i zaawansowaną technologię. Zawiera wiele składowych oryginalnej marki, w tym klasyczne dwukolorowe liberie i chromowane akcenty. Do tego dochodzą wybrane detale, od wysokiej jakości skórzanych wykończeń i tkanin, poprzez metalowe osłony dźwigni, przełączników i wkładek, po szeroką gamę opcji dodatkowych, aby każdy klient poprzez indywidualizację mógł uczynić swoją kabinę naprawdę wyjątkową.

IVECO wykorzysta te koncepcje do przeprowadzenia serii warsztatów i prezentacji z udziałem kierowców oraz właścicieli firm transportowych. Pokazy odbędą się podczas wszystkich wyścigów European Truck Racing Championship w 2019 roku, począwszy od zawodów 19 lipca na niemieckim torze Nürburgring. W trakcie tych spotkań z klientami firmowy zespół będzie aktywnie współpracował z uczestnikami – kierowcami i właścicielami, aby zebrać ich opinie na temat tych projektów. Po zakończeniu tych konsultacji podmiot uwzględni zebrane osądy w końcowej fazie rozwoju, tak by ostatecznie zaprezentować te unikatowe wydania w kompletacjach jak najbardziej odpowiadających życzeniom potencjalnych odbiorców.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA