REKLAMA

Projekt pilotażowy Lab1886: Chark teraz także w Berlinie: dostawy bezpośrednio do zaparkowanych samochodów Cz.2

Po udanym projekcie pilotażowym w Stuttgarcie, od 8 sierpnia chark przybywa do Berlina. Dzięki usłudze dostawy do samochodu, zaproponowanej przez korporacyjny projekt startowy Lab1886 – globalny inkubator innowacji Daimler AG, zamówienia ze sklepów internetowych na całym świecie można od teraz dostarczać bezpośrednio do zaparkowanego pojazdu.

Oszczędzaj czas dzięki chark: tak to działa
Każdy uczestnik może dowiedzieć się więcej o usłudze dostawy za pośrednictwem aplikacji chark lub strony internetowej www.chark.app. Zakupy online są zamawiane i opłacane jak zwykle bezpośrednio w odpowiednim sklepie internetowym. Usługa chark może być testowana bezpłatnie przez 30 dni.

Chark działa bardzo prosto: użytkownik tymczasowo przekazuje cyfrowy klucz pojazdu zaparkowanego samochodu dostawcy usług, które wcześniej zarezerwował. Pojazd można odblokować i zablokować tylko raz i nie można go przenieść. Jeśli klient chce, aby zakup online był dostarczany bezpośrednio do bagażnika auta, podczas składania zamówienia wpisuje adres hub chark jako adres dostawy, a swój osobisty identyfikator chark jako uzupełnienie adresu. Użytkownik może zdecydować o oknie czasowym i miejscu parkowania, w których usługodawca może otworzyć pojazd. Gdy tylko usługa dostawy – dostawca znajdzie się w zasięgu 500 metrów od wskazanego miejsca parkingowego, jest w stanie zlokalizować pojazd przez GPS i odblokować go raz. Aby mieć pewność, że partner logistyczny może świadczyć usługi, użytkownik musi upewnić się, że uwzględniono następujące punkty: w uzgodnionym oknie czasowym pojazd musi znajdować się w promieniu 500 metrów od wskazanego miejsca parkingowego, pojazd musi być prawidłowo zaparkowany i łatwo dostępny, okna i drzwi muszą być zamknięte i zablokowane, musi istnieć dobre połączenie z Mercedes me lub odpowiednie mobilne połączenie radiowe i w pojeździe nie mogą znajdować się żadne kosztowności, zwierzęta ani osoby.
Sam proces jest przejrzysty, a użytkownik jest zawsze powiadamiany o rozpoczęciu dostawy. Po zrealizowaniu zamówienia na dostawę użytkownik otrzymuje raport dostawy zawierający zdjęcia. Wszystkie wytyczne Daimlera dotyczące bezpieczeństwa IT, ochrony danych i odpowiedzialności za produkt dotyczą też chark.
Chark stanowi doskonały przykład filozofii Lab1886: od pomysłu do modelu biznesowego w najkrótszym możliwym czasie. Usługa dostawy w samochodzie została opracowana od pierwszego pomysłu do gotowego produktu w niecały rok. Jej możliwości zostały już przetestowane przez setki pracowników Daimlera podczas pierwszej wewnętrznej fazy testów w 2018 roku.

REKLAMA

O Lab1886

Lab1886 to niezależne laboratorium innowacji w Daimler AG. To tam identyfikuje się, inkubuje i wprowadza na rynek dojrzałe nowe pomysły biznesowe, w tym także spoza podstawowej działalności. Cel polega na szybszym przejściu od pomysłu do produktu lub modelu biznesowego. Realizując portfolio innowacji, Lab1886 pomaga Daimler AG zabezpieczyć zrównoważoną i zyskowną przyszłość.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA