REKLAMA

Przemysł 4.0: Daimler Trucks rewolucjonizuje produkcję ciężarówek w Brazylii Cz.1

Technologicznie w czołówce iw pełni połączony: Daimler Trucks rozpoczyna nową erę produkcji samochodów ciężarowych w Brazylii, obejmującą systematyczne wdrażanie koncepcji Industry 4.0.

Producent
Fot. producent

Całkowicie nowy typ linii montażowej ciężarówek rozpoczął funkcjonowanie w brazylijskim zakładzie w Sao Bernardo do Campo należącym do filii – spółki zależnej Daimler Mercedes-Benz do Brasil. Zastosowanie hiperłączności, polegającej na łączeniu w czasie rzeczywistym osób, rzeczy, urządzeń oraz technologii cyfrowych z systemami i narzędziami, prowadzi do przyszłościowego systemu wytwarzania. Technologie cyfrowe i hiperłączność gwarantują bowiem najwyższe standardy wydajności i jakości.

W tym celu całkowicie nowy budynek został zbudowany przez Mercedes-Benz do Brasil, aby pomieścić składanie wszystkich wariantów tonażowych, od lekkich do ciężkich, oraz związane z nimi procesy logistyczne w zakresie obrotu częściami zamiennymi. Firma zapewniła, że jej pracownicy odegrali znaczącą rolę w projektowaniu nowego zakładu produkcyjnego, w tym w konfigurowaniu przestrzeni wokół siebie, zmierzając do stworzenia bardziej ergonomicznego, bardziej inteligentnego oraz bezpieczniejszego środowiska pracy.

REKLAMA

W momencie rozpoczęcia produkcji Stefan Buchner, odpowiadający na całym świecie za operacje Mercedes-Benz Trucks, powiedział: "Obecnie brazylijski rynek ciężarówek przeżywa odrodzenie. Zawsze wierzyliśmy w rynek i nadal tam inwestujemy, a teraz otwieramy całkowicie połączoną sieć linii produkcyjnej w Sao Bernardo do Campo i tym samym rewolucjonizujemy produkcja samochodów ciężarowych w Brazylii. Nowy zakład wyznacza również standardy w globalnej sieci produkcyjnej samochodów ciężarowych Mercedes-Benz, co dla naszych klientów oznacza jeszcze większą elastyczność i wydajność. "

Inwestycja w przyszłość

Jako największy producent pojazdów użytkowych na świecie, Daimler Trucks nigdy nie zawahał się w swoim zaangażowaniu w Brazylię, nawet przez kilka trudnych lat, ale skupił się na tym, aby biznes był odpowiedni na przyszłość. W ciągu ostatnich trzech lat zainwestował około 125 mln EUR (500 mln R$) w nową linię montażową ciężarówek. Aby móc skorzystać ze zwrotu wzrostu rynku w Brazylii, do 2022 roku koncern zamierza również zainwestować kolejne 600 mln EUR (2,4 mld R $) w aktualizację portfela ciężarówek, w usługi cyfrowe oraz modernizację dwóch swoich zakładów produkcyjnych, zlokalizowanych w Sao Bernardo do Campo (Sao Paulo) i Juiz de Fora (Minas Gerais). Wydajność biznesowa Mercedes-Benz Trucks w Brazylii daje podstawy do optymizmu: w ostatnim pełnym roku firma była w stanie zwiększyć sprzedaż do 13400 sztuk (rok poprzedni: 12 100), a w segmentach tonażowych średnim i ciężkim, przy udziale rynkowym wynoszącym 27,6%, w 2017 roku była jednym z liderów na tym największym rynku Ameryki Łacińskiej. Po długim okresie spowolnienia w ostatnich latach oczekuje się, że bardziej dynamiczny etap ożywienia gospodarczego w 2018 roku przyniesie w Brazylii znaczny wzrost zbytu ciężarówek.

 

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA