REKLAMA

Renault Trucks T X-Port – nowy używany pojazd dla Afryki i Bliskiego Wschodu

Renault Trucks rozpoczęło sprzedaż nowego modelu z fabryki używanych ciężarówek w Bourg-en-Bresse. Ten pojazd został przebudowany i uzyskał certyfikat Euro 3 na rynki afrykańskie i bliskowschodnie.

Renault X port Producent

Francuski koncern rozpoczął sprzedaż nowego modelu T X-Port, powstającego w fabryce Used Trucks w Bourg-en-Bresse. Wariant ten, oparty na typie T Euro 6 z silnikiem 11-litrowym, został przebudowany i uzyskał certyfikat emisji spalin Euro 3 na rynki afrykańskie i bliskowschodnie.
Używana ciężarówka Euro 6 eksploatowana bez dodatku Adblue byłaby bowiem nieodwracalnie uszkodzona, a jej emisje byłyby równoważne z odmianami Euro 0. Dla swoich klientów działających na kontynencie afrykańskim i na Bliskim Wschodzie, gdzie obowiązuje norma Euro 3, firma opracowała więc typ T X-Port. To T Euro 6, przerobione na Euro 3 przy zastosowaniu surowych procesów przemysłowych w specjalistycznych warsztatach Fabryki Used Trucks w Bourg-en-Bresse, w celu zagwarantowania najwyższego poziomu redukcji zanieczyszczeń obowiązującego na tych rynkach.

REKLAMA

Solidny pojazd Euro 3

Konwersja rozpoczyna się od demontażu komponentów Euro 6, a mianowicie tłumika i podzespołów układu AdBlue, które następnie trafiają do sieci recyklingowej wytwórcy. Operatorzy w fabryce używanych ciężarówek montują następnie komponenty Euro 3 i wzmocniony system filtracji. Oprogramowanie i dokumentacja producenta są aktualizowane, dzięki czemu auto jest rozpoznawane w całej sieci z nowymi charakterystykami. Do tego są wzmacniane filtry powietrza i oleju napędowego, co umożliwia dostosowanie ciężarówki do nowego otoczenia – topografii oraz specyfiki lokalnie dystrybuowanego paliwa. Wreszcie prześwit ulega zwiększeniu o 30 mm z przodu i o 20 mm z tyłu.
Po konwersji poziomy emisji i osiągi silnika (moc i moment obrotowy) T X-Port są certyfikowane przez UTAC, niezależną organizację międzynarodową. Co więcej, pojazd przechodzi ten sam proces jakości, co nowy. W rezultacie m.in. otrzymuje 12-miesięczną międzynarodową gwarancję fabryczną. Obejmuje ona wszelkie zdarzenia związane z silnikiem, skrzynią biegów i osiami oraz pozostaje ważna we wszystkich punktach sprzedaży i serwisu Renault Trucks w Afryce i na Bliskim Wschodzie. T X-Port jest dostępny tylko w sieci Renault Trucks.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA