REKLAMA

Renault Trucks i Carlsberg Group razem w kierunku dystrybucji neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla

Bruno Blin, prezes Renault Trucks, przekazał kluczyki do samochodu D Wide Z.E. Thomasowi Amstutzowi, dyrektorowi generalnemu – CEO Feldschlösschen, Carlsberg Group. Ten pojazd jest pierwszym z historycznego zamówienia na dwadzieścia elektrycznych ciężarówek.

We wtorek 24 listopada 2020 roku w Rheinfelden w Szwajcarii Bruno Blin, prezes Renault Trucks, przekazał kluczyki do samochodu D Wide Z.E. Thomasowi Amstutzowi, CEO Feldschlösschen – szwajcarskiego browaru – spółki zależnej Grupy Carlsberg. Pojazd ten jest pierwszym z historycznego zamówienia na dwadzieścia 26-tonowych Renault Trucks D Wide Z.E. Dzięki zastosowaniu tych w pełni elektrycznych aut, Grupa Carlsberg i Feldschlösschen pokazują, że można osiągnąć dystrybucję neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla.

REKLAMA

W trakcie uroczystości Bruno Blin powiedział „Jestem przekonany, że mobilność elektryczna jest rozwiązaniem poprawiającym jakość środowiska zarówno dla nas, jak i dla przyszłych pokoleń. Bardzo się cieszę, że Renault Trucks wspiera Feldschlösschen i Carlsberg, pionierską grupę w kwestii inwestycji w technologię elektryczną. Transport przechodzi duże zmiany. W ciągu najbliższych dziesięciu lat nasza branża zmieni się bardziej niż w minionym stuleciu, a dzięki tej współpracy Carlsberg i Renault Trucks wskazują drogę naprzód ”. Natomiast Thomas Amstutz, dyrektor generalny Feldschlösschen, kontynuował „Jesteśmy dumni, że nasza pionierska praca nad pojazdami elektrycznymi, która rozpoczęła się kilka lat temu, w końcu się opłaciła. Jesteśmy pierwszą firmą w Szwajcarii, a nawet w Europie, która używa tych przyjaznych dla środowiska ciężarówek do transport napojów. Naszą ambicją jest objęcie wiodącej roli nie tylko w rozwoju piwa i napojów, ale także w logistyce napojów i ochronie klimatu”.
W lutym 2020 roku Renault Trucks wykonało kluczowy krok w kierunku transformacji transportu miejskiego, ogłaszając podpisanie historycznej umowy z grupą Carlsberg na dostawę 20 26-tonowych ciężarówek D Wide Z.E.. E. Tym samym rzeczywiście Feldschlösschen i grupa Carlsberg, które są mocno zaangażowane w ochronę środowiska i ograniczenie globalnego ocieplenia, systematycznie realizują cele swojej strategii zrównoważonego rozwoju „Razem w kierunku ZERO” i dążą do osiągnięcia dystrybucji neutralnej pod względem emisji CO2. Aby pomóc Feldschlösschen osiągnąć te cele, podmiot na ostatnich kilometrach – w ramach dostaw tzw. ostatniej mili będzie korzystać z elektrycznych ciężarówek ładowanych przy użyciu odnawialnej energii elektrycznej, z kolei przy transporcie na duże odległości oprze się na przewozach kolejowych.

Pojazdy elektryczne Renault Trucks – wszechstronny, bezemisyjny zakres użytkowania

Renault Trucks oferuje szeroką gamę w pełni elektrycznych pojazdów o dopuszczalnej masie od 3,1 do 26 ton. Przewoźnicy chcące zmniejszyć swój ślad węglowy, mogą nabyć w 100% elektryczną ciężarówkę do natychmiastowego użytku. Pojazdy elektryczne dbają o jakość powietrza, gdyż w trakcie eksploatacji nie emitują CO2 ani NOx (tlenku azotu). Można nimi jeździć niezależnie od ograniczeń wprowadzonych przez gminy, nawet w okresach największego zanieczyszczenia. Ponieważ są ciche, mogą być używane w centrach miast w nocy, szanując sen mieszkańców i ułatwiając swobodny przepływ ruchu w ciągu dnia.
Renault Trucks jest obecnie jednym z pierwszych wytwórców pojazdów użytkowych, który w swojej fabryce seryjnie produkuje elektryczne ciężarówki. Powstają one w Normandii w zakładzie w Blainville-sur-Orne

Renault Trucks D Wide Z.E., specyfika techniczna

  • dopuszczalna masa całkowita 26000-27000 kg;
  • dostępny rozstaw osi: 3900 mm;
  • dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 370 kW (moc ciągła 260 kW);
  • maksymalny moment obrotowy silników elektrycznych: 850 Nm;
  • maksymalny moment obrotowy na tylnej osi: 28 kNm;
  • skrzynia przekładniowa – dwubiegowa;
  • magazynowanie energii: akumulatory litowo-jonowe o pojemności od 200 kWh do 265 kWh;
  • zasięg działania w warunkach rzeczywistych: do 180 km.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA