REKLAMA

Renault Trucks wprowadza T X-64 – nowy model eksportowy z fabryki używanych samochodów ciężarowych

Renault Trucks kontynuuje poszerzanie swojej oferty używanych ciężarówek, wprowadzając na rynek nowy model przerobiony w fabryce Used Trucks w Bourg-en-Bresse – to T X-64 Euro 3, przeznaczony na eksport do krajów Afryki i Bliskiego Wschodu.

Renault Trucks wprowadza T X-64 Producent

Renault Trucks rozpoczyna sprzedaż nowego, niestandardowego modelu o nazwie T X-64, pochodzącego z własnej fabryki Used Trucks, czyli wyspecjalizowanego warsztatu adaptacyjnego zintegrowanego z zakładem produkcyjnym Bourg-en-Bresse. Pojazd ten powstaje w wyniku przebudowy – fabrycznej konwersji przy użyciu bardzo surowych procesów przemysłowych. Przeznaczono go specjalnie dla klientów działających w Afryce i na Bliskim Wschodzie.

REKLAMA

Ciężarówka „ponownie wyprodukowana we Francji”

Wraz ze zmianą podłużnic, zawieszeń, osi i przebudową układu napędowego, Renault Trucks T X-64 zawiera ponad 50% nowych oryginalnych części. M.in. zaopatrzono go w nowe, niezwykle wytrzymałe podwozie 6x4 z podłużnicami o wysokości 300 mm oraz w wzmocnione zawieszenie, dzięki czemu możliwe stało się uzyskanie obciążeń o wartości 8 ton dla osi przedniej i 26 ton dla tylnego tandemu. Aby zapewnić optymalny komfort jazdy i doskonałą kontrolę nad autem w każdej sytuacji, T X-64 wyposażono też w zautomatyzowaną skrzynię biegów Optidriver z trybem jazdy terenowej i ręcznym przyspieszaniem. Poza tym w zakresie silnika doszło do zmiany z Euro 6 na Euro 3, wskutek czego T X-64 gwarantuje najwyższy poziom kontroli zanieczyszczeń stosowany w Afryce i na Bliskim Wschodzie.

Operatorzy Fabryki Samochodów Używanych rozpoczynają konwersję od demontażu i recyklingu komponentów Euro 6 (tłumiki i komponenty AdBlue) przed zainstalowaniem części Euro 3. Podobnie jak w przypadku nowych silników, ta konwersja jest certyfikowana przez zewnętrzną jednostkę i gwarantuje oryginalne moc oraz moment obrotowy. Wzmocnione są również filtry powietrza i oleju napędowego, co pozwala dostosować ciężarówkę do nowego środowiska pracy (topografia i charakterystyka lokalnie dostępnego paliwa). Wreszcie zwiększono prześwit, aby zabezpieczyć ochronę podwozia w trudnym terenie. Do tego oprogramowanie i dokumentacja producenta są aktualizowane, aby mieć pewność, że dane samochodu z nową specyfikacją są rozpoznawane i utrzymywane w całej sieci. Wreszcie, Renault Trucks T X64 zostaje objęty gwarancją producenta na 18 miesięcy lub 180 000 km, dotyczącą ogółu elementów układu napędowego i ważną we wszystkich autoryzowanych punktach sprzedaży i serwisu Renault Trucks.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA