REKLAMA

Renault Trucks wprowadza na rynek wersje na rok 2020 swoich ciężarówek do transportu dalekiego zasięgu.

Renault Trucks wprowadza na rynek wersje na rok 2020 swoich ciężarówek dalekobieżnych. T i T High są bardziej energooszczędne, a jednocześnie dbają o komfort kierowcy.

Producent

Wysokiej jakości wykończenia dla większego komfortu kierowcy


Wewnątrz kabina reprezentantów serii T otrzymała nowe, wyższej klasy wykończenie, w tym siedzenia w całości pokryte materiałem tekstylnym, dwa podłokietniki dla kierowcy i kierownicę pokrytą skórą. Dla zapewnienia poprawionego komfort jazdy teraz standardowo jest też montowana trójstronnie regulowana kolumna kierownicy. Do tego T mają tablicę rozdzielczą w kolorze węgla, aluminiowe uchwyty i metalowe progi drzwi, a T i T High 2020 jeszcze nowe schowki o dużej pojemności (221 litrów). Na zewnątrz natomiast atrapę osłony chłodnicy i lusterka boczne nadal da się dopasować do indywidualnych wymogów, zamawiając je w błyszczącym kolorze czarnym lub pomarańczowym, dostępnym jako opcja w T i T High 2020. Inną opcją w T i T High może być Roadpad+. Działając jako asystent pokładowy, umożliwia kierowcom słuchanie muzyki, korzystanie z telefonu bez użycia rąk i bezpieczne manewrowanie dzięki tylnym i bocznym kamerom. Dzięki Roadpad + kierowca otrzymuje również pomoc w nawigacji z systemu nawigacji satelitarnej dostosowanej do ciężarówki.

REKLAMA

Zmniejszone zużycie paliwa i emisja CO2

Gama odmian dalekobieżnych ma instalowane silniki DTI 11 i DTI 13 Euro 6 Step D. Są one zarówno oszczędne, jak i przyjazne dla środowiska, w porównaniu z poprzednią generacją cechując się 3-procentową redukcją zużycia paliwa i emisji CO2. W układzie napędowym T i T High 2020 dostają także premierową wysokowydajną oś, uzupełnioną przez lżejsze hamulce tarczowe, co dodatkowo redukuje zużycie paliwa. Przy tym opcjonalnie można aktywować nowe ustawienia, przekładające się na kolejne 3% oszczędności. Co równie ważne, jednostki trafiające do T i T High bez problemów mogą być zasilane (pozostają kompatybilne) z paliwem syntetycznym XTL oraz biodieslem.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA