REKLAMA

Renault Trucks wprowadziło na rynek model T 2019.

Premierowa wersja T2019 otrzymała nowy silnik Euro 6 Step D, w stosunku do poprzedniej generacji pozwalający na uzyskanie oszczędności paliwa na poziomie do 3%. Samochód dostał również nowe wyposażenie, zwiększające komfort pracy kierowcy na pokładzie.

Producent
Fot. Producent

Zużycie paliwa i emisja CO2 zredukowane o 3%

Renault Trucks T i T High w wydaniu 2019 są napędzane przez silniki DTI 11 i DTI 13 Euro 6 Step D, spełniające wymogi rozporządzenia, które wejdzie w życie z dniem 1 września 2019 roku. Zastosowano w nich system obróbki końcowej spalin nowej generacji, zrobiony z materiałów podnoszących trwałość. Dodano też czujnik jakości Adblue, podczas gdy siódmy wtryskiwacz został usunięty.
Poza tym w modelach T 2019 wprowadzono system Optivision następnej generacji. Ten predykcyjny tempomat, wykorzystujący topografię drogową w celu optymalizacji zmian biegów, przechowuje dane bezpośrednio w pojeździe. To podwyższa wygodę prowadzącego, ponieważ połączenie nie będzie już utracone, nawet w obszarach, gdzie GPS nie dostarcza żadnych informacji, takich jak tunele. Ponadto informacje o trasie są dokładniejsze, co umożliwia kierowcom lepsze planowanie podróży. Co więcej, adaptacyjny Eco Cruise Control oferuje nowe ustawienia, przekładające się na możliwość redukcji zużycia paliwa. Połączenie tych ulepszeń i nowego wyposażenia pozwala klientom na osiągnięcie o 3% niższego zużycia paliwa w porównaniu z poprzednią generacją.

REKLAMA

Wyższy komfort na pokładzie dla kierowcy

W wersji 2019 kabiny ciężarówek serii T mają nowe, najwyższej jakości wykończenia.
Wewnątrz tablicę rozdzielczą cechuje wykończenie karbonowe – węglowe, znajdujące się także na obiciach drzwi. Do tego dochodzą czarne fotele pokryte skórą i nowa, zharmonizowana stylistycznie szara podsufitka. Na zewnątrz można zaś teraz dostosować osłonę chłodnicy i lusterka boczne, wybierając dwa kolory lakieru: błyszczący czarny lub anodowany pomarańczowy. Oprócz tego jest dostępna kolejna linia do personalizacji klienta, z kolei tablicę identyfikacyjną auta wyróżnia uproszczona, lepiej widoczna – łatwiejsza do uchwycenia treść, z nazwą pojazdu, jego mocą i odpowiednią stylizacją.
Odmiany T i T High 2019 są już dostępne, wobec czego można je zamawiać.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA