REKLAMA

Renault Trucks zapewnia swoim klientom rozwiązania finansowe umożliwiające zakup pojazdów elektrycznych

Renault Trucks kontynuuje swoje zaangażowanie w mobilność elektryczną. Aby umożliwić swoim klientom łatwą transformację energetyczną, producent oferuje szereg opcji finansowania zakupu elektrycznej ciężarówki za pośrednictwem własnych usług finansowych Renault Trucks.

Renualt ZE Producent

Ponieważ koszt zakupu pojazdu elektrycznego nie powinien utrudniać transformacji energetycznej firm transportowych, koncern zapewnia dostosowane do potrzeb oferty finansowania, za pośrednictwem własnych usług finansowych Renault Trucks dla odmian z gamy Z.E. W tym kontekście podkreśla, że koszt pojazdu elektrycznego należy rozpatrywać jako całość, gdyż raczej trzeba wziąć pod uwagę całkowity koszt posiadania, a nie sam koszt zakupu. Chociaż ciężarówka elektryczna okazuje się bowiem droższa w momencie nabycia niż odpowiednik z silnikiem Diesla, lecz potem jest bardzo ekonomiczna w eksploatacji: wymaga niewielu czynności konserwacyjnych, a koszty zużycia paliwa są bardzo niskie. Tabitha Carpenter, wiceprezes Renault Trucks Financial Services, wyjaśnia „Kwestia finansowania i ubezpieczenia pojazdu elektrycznego powinna zostać podjęta na bardzo wczesnym etapie procesu zakupu. Dla każdego z naszych klientów badamy dostosowane do potrzeb rozwiązanie finansowe, które zapewni im optymalną kontrolę nad kosztami operacyjnymi i umożliwi bezpieczne wykonywanie pracy”.
Rozwiązania finansowe mogą się różnić w zależności od kraju, lokalnej specyfiki i przepisów. Dostępne są jednak trzy główne oferty dopasowane do konkretnych potrzeb i przeznaczenia klienta:

REKLAMA
  • Standardowy kredyt ratalny: klient jest właścicielem ciężarówki elektrycznej na koniec okresu umowy.
  • Leasing finansowy: klient wybiera leasing pojazdu elektrycznego i pod koniec okresu obowiązywania umowy może zdecydować się na zwrot pojazdu lub zakup w zamian za zapłatę jego wartości końcowej. Leasing można łączyć z dotacjami państwowymi lub ulgami podatkowymi, takimi jak dodatkowa amortyzacja.
  • Leasing operacyjny: Klient decyduje się na leasing pojazdu elektrycznego i po prostu zwraca go na koniec okresu obowiązywania umowy.

Tabitha Carpenter kontynuuje „Oczekujemy, że nasi klienci będą początkowo wybierać leasing finansowy lub operacyjny zamiast standardowego kredytu ratalnego, ponieważ mają niewielkie doświadczenie w technologii elektrycznej. Niemniej w Renault Trucks pracujemy nad tą technologią od dziesięciu lat i mamy już doświadczenie w sprzedaży elektrycznych samochodów ciężarowych. Wiemy, że pojazdy z naszej gamy Z.E. są niezawodne i działają dobrze wraz z upływem czasu. Część naszego zadania jako producenta stanowi ich finansowanie”.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA