REKLAMA

Rio - IAA 2018 Cz. 1

RIO, czyli cyfrowa marka należąca do Traton Group, będąca otwartym rozwiązaniem działającym w chmurze, została powołana do życia na targach IAA w 2016 roku. Jej celem było połączenie wszystkich stron zaangażowanych – włączonych w funkcjonowanie ekosystemu transportu i logistyki. W ciągu tych dwóch lat funkcjonowania podmiot ten osiągnął wiele – opierając się na własnym ekosystemie i sprzęcie, jakim jest RIO Box, opracował środowisko RIO Connectivity Environment. Po zaledwie dziewięciu miesiącach obecności na rynku może się też poszczycić ponad 2000 klientów RIO oraz dziesięcioma usługami w Marketplace. A to dopiero początek. Jego cel stanowi bowiem pozycja jednego z wiodących dostawców cyfrowych usług logistycznych. Dlatego na targach IAA przedstawił, w jaki sposób RIO usprawni logistykę w przyszłości.

Producent
Fot. Producent

Przede wszystkim w myśl dewizy #AddSomeBrain firma przedstawia na targach premierowe rozwiązania umożliwiające inteligentną logistykę cyfrową. Dwa lata po premierze swojej marki prezentuje nowe usługi, nowych partnerów oraz pierwszą mobilną wersję aplikacji, stawiając na nowy wymiar: tzw. inteligentne rozwiązania logistyczne oraz profesjonalne rozwiązania sieciowe, czyli już dostępne nowe usługi RIO View i RIO TMS Plug.

RIO View to nowa usługa RIO, reprezentująca zupełnie nowy wymiar. Łączy ona ze sobą dwie informacje: »co chcę wysłać« oraz »w jaki sposób chcę to wysłać«”. Da się to porównać ze śledzeniem przesyłek w sprzedaży internetowej – kupujący w każdej chwili może zobaczyć, jakie przesyłki są w drodze i gdzie się właśnie znajdują. Usługa ta po raz pierwszy łączy wszystkie strony zaangażowane w proces transportowy, w tym dostawców, płatników kosztów przewozu, klientów oraz usługodawców, co zapewnia kompleksową przejrzystość całego łańcucha logistycznego. Dostawcy usług logistycznych (3PL/4PL, tj. trzecia i czwarta strona logistyki) oraz centrale logistyczne otrzymują pomoc w zarządzaniu transportem poprzez łączenie ładunków i zasobów. Dzięki RIO View klienci już teraz mogą generować zapytania o wysyłkę, tworzyć trasy i zamówienia wysyłkowe, zarządzać nimi oraz przeglądać ich status. W przyszłości usługa ta umożliwi zarządzanie kosztami transportu oraz zostanie wyposażona w funkcję zdarzeń i alarmów. Rozwiązania te zwiększą przejrzystość oraz pomogą płatnikom kosztów transportu w redukcji wydatków.

REKLAMA

Także nowa usługa RIO TMS Plug wpisuje się w wizję RIO, polegającą na połączeniu ogółu stron zaangażowanych w funkcjonowanie ekosystemu transportu i logistyki. RIO TMS Plug po raz pierwszy za pośrednictwem interfejsu danych łączy zewnętrzne systemy zarządzania transportem (TMS) z RIO Connectivity Environment – w ten sposób RIO TMS Plug zbiera informacje o trasach i umożliwia połączenie z kierowcą w czasie rzeczywistym. Dzięki inteligentnemu tworzeniu sieci danych możliwe są cenne analizy i wgląd w codzienną działalność klientów RIO. Dla dokonania pierwszej digitalizacji informacji o trasie oraz stworzenia połączenia sieciowego z kierowcą, RIO wraz z partnerem InfPro i w oparciu o stworzony przez niego system TMS translogica opracowała rozwiązanie „all in one” dla klienta RIO i InfPro, jakim jest firma PETSCHL-Transporte.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA