REKLAMA

Rio - IAA 2018 Cz. 2

Ponadto na wystawie RIO zaprezentowała pierwszą wersję mobilnej platformy Pocketfleet. Aplikacja ta udostępnia najważniejsze funkcje RIO do użytku mobilnego.

Producent
Fot. Producent

Dyspozytorzy i menedżerowie flot mogą z niej korzystać, aby w każdej chwili odpowiadać na pytania dotyczące statusu zlecenia i zarządzać nieprawidłowościami na wczesnym etapie. Aplikacja Pocketfleet będzie dostępna na urządzenia z Androidem w sklepie Google Play. Swoim charakterem wpisuje się ona w motto RIO: „Bring your own device” - „Weź swoje własne urządzenie”.

REKLAMA

RIO oznacza także otwartość na następnych partnerów na platformie. Przy okazji targów IAA udostępnia m.in. nowe usługi partnerskie w Marketplace, pochodzące od czterech nowych partnerów. Partnerze Ci są ekspertami w swoich dziedzinach, wskutek czego RIO oferuje swoim klientom w Marketplace możliwość wyboru najlepszych dostawców z branży transportu i logistyki.

Przykładowo wraz z partnerem idem telematics RIO zaprezentuje na IAA nową usługę o nazwie idem Trailer Connector. Dzięki niej klienci działający w środowisku RIO Connectivity Environment po raz pierwszy będą mogli zarządzać w sieci nie tylko samochodami, ale i naczepami. W monitorze floty dane na temat pozycji naczepy będą wyświetlane z dokładnością co do minuty. Warunkiem korzystania z idem Trailer Connector jest wyposażenie naczepy w odpowiednie urządzenie firmy idem telematics.

Do tego interfejsy do systemów VDO TIS-Web® i TX-SOCIAL firmy WABCO pomagają klientom RIO w zarządzaniu danymi pobranymi z tachografu i karty kierowcy oraz ich edytowaniu. Usługi te sprawdzają dane tachografu i karty kierowcy pod kątem czasu prowadzenia pojazdu oraz czasu odpoczynku.

Do tego dochodzą RIO w podróży, czyli aplikacja Pocketfleet, oraz kolejna nowość – MAN Card. Po raz pierwszy za pośrednictwem RIO Marketplace także klienci posiadający floty mieszane mogą mianowicie zamówić kartę MAN Card, a tym samym korzystać z ogólnoeuropejskich usług związanych z tankowaniem, opłatami drogowymi i serwisem, jako całościowego rozwiązania zapewniającego skuteczne zarządzanie flotą.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA