REKLAMA

Rosenbauer AT3 – następca uznanych poprzedników Cz.2

Kluczową stałą w historii sukcesu AT stanowi ciągła zmiana. Koncepcja AT była i jest bowiem stale rozwijana. Zaradni technicy, pracownicy sprzedaży, nabywcy i inni pracownicy permanentnie dostosowują tę koncepcję do wymagań rynku i integrują z AT postęp technologiczny. Dane dotyczące zbytu potwierdzają tę strategię nieustannych zmian, opierającą się na stabilności. Na całym świecie wyprodukowano prawie 6000 AT.

Producent

Inteligentny

Technika walki w AT3 „myśli”. Tak zwana „centralna oś wody” przejmuje logiczny rozdział wody tam, gdzie okazuje się ona potrzebna: do zbiornika wody, pompy lub obu jednocześnie. Niezależnie od tego, czy brudna woda jest zasysana ze stawu, podawana przez przenośną pompę czy pochodzi z hydrantu: dopływ wody można zawsze podłączyć do centralnej osi wody w przyjazny dla użytkownika sposób. To wygodne rozwiązanie ma zastosowanie wszędzie tam, gdzie prawo nie wymaga wolnego wlotu do zbiornika. Jednak nie byłoby AT, gdyby Rosenbauer nie opracował unikatowego, innowacyjnego rozwiązania dla tego wymogu, z optymalnym wyjście dla klienta w ramach przepisów prawnych. Oprócz tego AT3 ma wbudowaną odpowiednią pompę na każdą potrzebę. Wszystkie pompy mogą współpracować z systemem dozowania Rosenbauer FIXMIX. Nadto do instalacji w AT 3 pozostaje dostępny DIGIMATIC.

Ogólnie centralna oś wody, pompy, systemy dozowania i zbiornik na wodę gaśniczą tworzą zintegrowany, skoordynowany system zoptymalizowany pod kątem wydajności. Technologia sterowania też nie zatrzymała się w swoim dalszym rozwoju. Rosenbauer LCS 2.0 (Logic Control System) bazuje na architekturze magistrali CAN, cechuje się modułowością i pozwala jasno oraz wyraźnie i bezpiecznie kontrolować nawet skomplikowane procesy. Istnieją różne wielkości wyświetlaczy, różne pola przycisków i opcje wykonywania operacji za pomocą pokrętła.

REKLAMA

Kolejną innowacją, którą Rosenbauer po raz pierwszy zrealizował w AT3, jest urządzenie do prowadzenia ruchu, dające się zintegrować z tyłu. Za jego pomocą można automatycznie ustawić wskazania co do kierowania ruchem.

W sferze oświetlenia AT3 w pełni opiera się na technologii LED, stosowanej praktycznie w całym aucie. Duże płaskie diody LED służą do oświetlenia otoczenia, a mocne szerokopasmowe reflektory LED są używane jako reflektory główne. Skrytki na sprzęt i wyposażenie są zaś oświetlone taśmami LED, a pomieszczenie załogi oświetla pośrednie światło pochodzące z diod LED.

Wyprodukowane w Austrii i Niemczech, doceniane na całym świecie

AT zaprojektowano w taki sposób, że można go składać bardzo wydajnie w dużych ilościach za pomocą normalnej linii montażowej. Poza tym tylko taki rodzaj produkcji przemysłowej umożliwia firmie Rosenbauer zagwarantowanie standardów jakości oraz osiąganie korzyści skali, przekładających się na redukcję kosztu jednostkowego, czyli poprawę konkurencyjności.

AT3 powstaje w dwóch miejscach: zarówno w centrali podmiotu w Leonding, jak i w niemieckiej lokalizacji w Luckenwalde. Produkcja AT w Luckenwalde rozpoczęła się już od serii AT2 i była kontynuowana w przypadku następcy. W 2014 roku wytwarzanie w Austrii w Leonding przeniesiono z zakładu I do nowego zakładu II i od tego czasu wykorzystuje się możliwości produkcji na linii zgodnie z najnowszymi standardami przemysłowymi.

AT jest silnie reprezentowany na swoich głównych rynkach zbytu w Niemczech, Austrii i Szwajcarii, ale także znajduje klientów na rynkach eksportowych na całym świecie. Pojazdy AT są obecnie w użyciu w 44 krajach na całym globie.

Quo Vadis AT?

AT zdecydowanie nie jest modelem przewidzianym do wycofania z oferty. Ciągłe dalsze zmiany nie zakończą się również w 2020 roku. Zgodnie z mottem „Ewolucja zamiast rewolucji” koncepcja łączy sprawdzone, znaczące technologie i śmiało stawia czoła obecnym potrzebom rynków, trendom społecznym oraz wymaganiom ustawodawców. Konieczne zmiany postępują stopniowo i stale...

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA