Rosenbauer dostarczy do BwFuhrparkService GmbH leśne pojazdy gaśnicze na podwoziach Tatra Force 4x4 do użytku przez niemieckie siły zbrojne

Największe tego typu zamówienie obejmuje 76 specjalistycznych pojazdów terenowych

Rosenbauer Producent

Podmiot zajmujący się m.in. obsługą floty samochodowej niemieckich sił zbrojnych – BwFuhrparkService GmbH – w połowie sierpnia złożył zamówienie w austriackiej firmie Rosenbauer na 76 ciężkich terenowych samochodów ratowniczo-gaśnicznych (FlKfz WBBk). Powyższa umowa jest realizowana na zlecenie niemieckich sił zbrojnych.

REKLAMA

Spółka zależna Rosenbauer Deutschland/Niemcy wygrała przetarg, gdyż złożyła w nim ofertę najkorzystniejszą cenowo. Zamówione egzemplarze bazują na solidnych podwoziach Tatra z de facto już militarnej serii Force oraz otrzymują systemy gaśnicze i specjalistyczne nadwozie z linii Rosenbauer MT (Modular Technology – Technologia Modułowa). Są projektowane na zamówienie zgodnie z precyzyjnymi potrzebami ekip straży pożarnej i wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt. Mają nie tylko solidne konstrukcje i wysokiej jakości systemy gaśnicze, ale też otrzymały pełen pakiet świateł LED, przeznaczony do oświetlenia wszystkiego, od przedziału sprzętowego po oświetlenie pola pracy. Do tego ogół funkcji można obsługiwać za pomocą specjalnych wyświetlaczy.

Pojazdy te są zabudowane na 2-osiowym podwoziu Tatra T-815-7 4x4 Force – w pełni terenowym, z pojedynczym ogumieniem, zapewniającym wysokie wytrzymałość oraz zdolność do jazdy nawet po najcięższych bezdrożach. Ich dopuszczalna masa całkowita wynosi 18000 kg, a do napędu służy silnik Euro 6 o mocy maksymalnej 395 KM. Elementy te wraz z niezwykle kompaktowymi wymiarami pozwalają na szybkie i łatwe manewrowanie, nawet na drogach gruntowych i w nieutwardzonym terenie. Poza tym ciężarówki cechuje głębokość brodzenia do 1 metra oraz są one w stanie gasić pożary nawet w ruchu.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA